mesto-komeriz.cz      lam-plast.cz          seall.cz    msmt.cz    optikafenix.cz   mgm.cz    radiokromeriz.cz         cbf.cz                  

Kotojedská 2590, Kroměříž

725 757 918 - Petr Stoklas stoklas@tosta.cz

Přání Honzy Hlobila

Honza je jeden z mála hráčů, který ve Slavii prošel všemi věkovými kategoriemi – od přípravky až po muže – a patřil vždy k tahounům družstva.

– Honzo, vzpomínáš si na úspěchy, které si dosáhl, na léta strávené v hale Slavie?

Určitě si vzpomenu, dokonce na ty časy vzpomínám často, bylo to jedno z nejhezčích období mého života a všechny úspěchy, kterých jsme dosáhli, byly opravdu nezapomenutelné. Jedním z nich bylo i vítězství na MČR U13, které mnohým z nás dalo motivaci k dalšímu trénování. Rád vzpomínám na skvělou partu, se kterými se setkávám dodnes.

– Které bylo první angažmá mimo Kroměříž?

První angažmá mimo Kroměříž bylo v Prostějově, kde jsem hrál extraligu U19 a následně i první ligu mužů.

– Vedle studia jsi hráčem Basketbalu Olomouc v 1. lize, kde patříš mezi nejvytíženější hráče a současně hostuješ do extraligových Svitav – jak vnímáš obě angažmá i možnost kvalitně trénovat?

V Olomouci hraju druhým rokem a jsem rád za důvěru trenéra Pekárka, který mi dává velký prostor a já se tak můžu basketbalově rozvíjet, protože tréninky vás sice naučí mnoho, ale pokud nemůžete dovednosti využít v zápase, je to opravdu těžké. Nicméně tato sezóna nám s první ligou ukončila po čtyřech zápasech a já teď trénuju a sbírám zkušenosti pouze v extraligových Svitavách. Jsem za tuto možnost vděčný, protože můžu trénovat v této nelehké době a zároveň se porovnávat s nejlepšími hráči v ČR.

– Jaké máš koníčky, kterým se i době pandemie můžeš věnovat?

Určitě moc rád chodím na procházky a obecně se věnuji mé snoubence a pejskovi. Dále se rád dívám na seriály a v době pandemie mě začal zajímat svět kryptoměn, tak sleduju různá videa a baví mě to.

Přeju Vám všem, abyste tuto nelehkou dobu zvládli, sportujte venku, doma, kde to jde. Jen nezapomeňte na tuto krásnou hru, která sbližuje lidi – basket.