SA BrnoTJ Slavia Kroměříž 91 : 54 (29:18,54:33,71:41)
Body: Pavlů 12, Křůmal 9, Kalousek 8, Vybíral 7, Kubík 6,

TJ Slavia KroměřížBK Hladnov Ostrava 93 : 61 (25:18,42:38,65:52)
Body: Legát 18, Šindler 17, Kadlec 15, Kalousek 13, Hlobil 11,
Vavruša 8, Kubík 4, Bisaha 4, Pobořil 3.

článek

V neděli přijel soupeř pouze v 6 lidech, přesto se do prvního poločasu držel na dostřel 4 bodů. Ve druhém poločase se začala dařit domácím pressingová obrana a střelba za 3, která vynesla Slavii pohodlné vítězství.

Do konce základní části zbývají poslední 2 utkání a Slavie drží slibné 7. místo, které momentálně zajišťuje postup do play-off druhé ligy.“

Fotografie

Více

19. kolo 2. liga mužů
23. února 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížVŠB Ostrava 64 : 55 (21:18,31:30,47:38)
Body: Hlobil 14, Kadlec 13, Pavlů 11, Vavruša 10,
Bisaha 5, Pobořil 5, Sigmund 3, Kubík 3.

článek

Mužský „A“ tým zvládnul poslední domácí utkání základní části.

V sobotu zavítal na palubovku Slavie soupeř VŠB Ostrava. Kroměříž v Ostravě utrpěla porážku o 17 bodů a od začátku utkání bylo viditelné, že chce Slavie tuto prohru oplatit. Hráči Ostravy několikrát neudrželi nervy na uzdě, což zapříčinilo vyloučení jejich dvou hráčů, kteří jim v koncovce citelně chyběli. První poločas skončil vyrovnaně, a tak utkání rozhodla až druhá polovina, ve které Kroměříž získala velké množství útočných doskoků, které dokázala proměnit ve snadné koše.

Fotografie

Více

18. kolo 2. liga mužů
10. února 2018 Šumperk

TJ ŠumperkTJ Slavia Kroměříž 78 : 71 (22:18,41:32,58:53)
Body: Hlobil 14, Kubík 13, Kadlec 12, Bisaha 7, Pavlů 6,
Šindler 6, Legát 5, Pobořil 5, Kalousek 2, Vybíral 1.

článek

V nedělním utkání byli jasnými favority hráči Šumperka, kteří byli nabuzení sobotní výhrou nad prvním Valašským Meziříčím. Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný, kdy Slavia neustále dotahovala jednociferné vedení Šumperka. Hosté se dokázali ve 4. čtvrtině dotáhnout na 3 body, ovšem Šumperk si vedení v koncovce podržel.

Hranice mezi pádem z druhé ligy a postupem do play-off je tento rok velmi tenká. Týmy na 7-10. místě mají stejně výher i porážek. Za 14 dní přivítá Slavia na své palubovce týmy z Ostravy, které mají stejný počet bodů jako Kroměříž. Případné vítězství by tedy velmi pomohlo v bojích o vytoužené play-off.

Více

17. kolo 2. liga mužů
9. února 2018 Krnov

BK KrnovTJ Slavia Kroměříž 76 : 77 (13:13,25:41,51:64)
Body: Kubík 17, Legát 12, Kadlec 10, Vavruša 10, Šindler 8,
Hlobil 8, Vybíral 4, Bisaha 4, Kalousek 2, Pobořil 2.

článek

Mužské áčko zůstává v boji o play-off druhé ligy.

Tuto sobotu zavítala Slavie na palubovku posledního celku BK Krnov. Přestože se Krnov krčí na poslední místě se 2 výhrami, tak v plné sestavě dokáže potrápit i týmy ze špičky tabulky. Od druhé čtvrtiny se ujala Slavia vedení, které se ve 3. čtvrtině vyšplhalo až na 20 bodů. Ve 4. čtvrtině zapnul soupeř vyšší rychlost a vysokou agresivitou dokázal zápas zdramatizovat. V rozhodujících chvílích ale projevili větší jistotu při střelbě hráči Slavie a odvezli si ze sobotního utkání důležitou výhru.

Více

16. kolo 2. liga mužů
27. ledna 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížTJ Slovan Černá Pole Brno 75 : 81 (17:12,39:33,62:53)
Body: Hlobil 20, Kubík 15, Pavlů 12, Vavruša 7, Kadlec 6,
Kalousek 5, Křůmal 3, Pobořil 3, Legát 2, Šindler 2.

článek

V neděli jsme přivítali také soupeře z Brna, kterého jsme tento rok již dvakrát porazili. Černá Pole během sezóny značně posílila o 2 hráče z Egoe Brno. Tři čtvrtiny kroměřížští velmi dobře bránili, což vedlo až k 13 bodovému vedení. Bohužel v poslední čtvrtině se několikrát zapomněli v obraně, což soupeř nelítostně potrestal. Prohra s Černými Polemi zkomplikovala Slavii cestu do play-off a boj o záchranu druhé ligy bude nadále velmi vyrovnaný.

Fotografie

Více

15. kolo 2. liga mužů
26. ledna 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížSK Žabovřesky 81 : 77 (18:20,38:35,53:48,69:69)
Body: Kubík 29, Hlobil 18, Kadlec 13, Šindler 10,
Pavlů 6, Křůmal 3, Kalousek 2.

článek

Infarktový víkend na Slavii:

V sobotu zavítal na naši palubovku celek SK Žabovřesky. Soupeři dorazili v 8 lidech a nasadili celozápasovou zónovou obranu, která dělala Slavii problémy. Naštěstí odehrál neuvěřitelné utkání Tomáš Kubík, který proměnil 9 z 10 tříbodových pokusů, což je s velkou pravděpodobností rekord letošního ročníku druhé ligy. Základní hrací doba nepřinesla vítěze a tak se zápas rozhodnul až v prodloužení, ve kterém prokázali domácí vetši bojovnost.

Více

14. kolo 2. liga mužů
13. ledna 2018 Karviná

Sokol KarvináTJ Slavia Kroměříž 88 : 90 (16:16,34:31,56:49,70:70,79:79)
Body: Hlobil 29, Pavlů 16, Kadlec 15, Šindler 14,
Kubík 10, Legát 3, Bisaha 3.

článek

Náročný týden zakončila Slavia na horké půdě Sokolu Karviná. Již od dorosteneckých kategorií jsou vždy zápasy s Karvinou velkými souboji a tentokrát to platilo více než kdy jindy. Celé utkání se vedení přelévalo na obě strany. 15 vteřin před koncem proměnil Kadlec koš s faulem a dostal Slavii do vedení o 3 body. Bodový lídr Karviné Oswald byl faulovaný s klaksonem při střele za 3 a prokázal silné nervy, když všechny trestné hody proměnil, čímž poslal zápas do prodloužení. První prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak se zápas rozhodl až ve druhém prodloužení. V obou prodlouženích prokázal nejlepší fyzickou připravenost Jiří Pavlů, který dal 11 bodů a proměnil i vítězný nájezd. Slavia Kroměříž vítězstvím v Karviné konečně přerušila nelichotivou sérii 7 proher.

Další víkend nás čekají extremně důležité zápasy se soupeři z Brna. Pro udržení a případné posunutí na příčky zaručující play-off potřebujeme jednoznačně oba zápasy vyhrát, což nebude vůbec jednoduché. Černá Pole jsou posílená o 2 hráče z NBL a Žabovřesky nám uštědřili na své palubovce prohru o téměř 20 bodů.

Více

13. kolo 2. liga mužů
12. ledna 2018 Opava

Basket Opava 2010TJ Slavia Kroměříž 78 : 67 (30:20,48:31,66:54)
Body: Kubík 16, Pavlů 11, Kadlec 9, Hlobil 8, Šindler 6,
Vybíral 6, Kalousek 5, Legát 4, Pobořil 2.

článek

„Tuto sobotu čekala kroměřížské muže fyzická bitva s Opavou, která se dokázala z předposledního místa dostat na 4. příčku druhé ligy. Přestože jsou rychlé protiútoky a agresivní obrana doménou především Slavie, tak od v tomto utkání dominovala Opava. Než se stihla Kroměříž „rozkoukat“, tak vedla Opava o 17 bodů. Ve druhém poločase se hra Slavie rapidně zlepšila, bohužel to stačilo jen na lehkou korekci výsledného skóre.

Více

12. kolo 2. liga mužů
9. ledna 2018 ValMez

KK Valašské MeziříčíTJ Slavia Kroměříž 88 : 70 (20:24,42:38,63:60)
Body: Kalousek 20, Hlobil 12, Vavruša 8, Legát 7, Šindler 7,
Bisaha 5, Vybíral 5, Kadlec 4, Pavlů 2.

článek

„Ve středu zavítali na palubovky již zmíněného Valmezu s chutí smolnou prohru soupeři vrátit. Až do poslední čtvrtiny dokázali s favorizovaným Valmezem držet krok, ovšem během 2 minut se rozpadla Slavii obrana, kterou okamžitě potrestali domácí 3 trojkami, které prakticky rozhodly zápas.

Více

11. kolo 2. liga mužů
5. ledna 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížKK Valašské Meziříčí 74 : 79 (12:21,29:38,45:58)
Body: Pavlů 18, Legát 14, Hlobil 11, Šindler 7, Kubík 5,
Vybíral 5, Bisaha 4, Kadlec 4, Kalousek 4, Vavruša 2.

článek

„Minulou sobotu zavítal na kroměřížskou palubovku tým ze špičky tabulky KK Valmez. Od začátku hosté pomalu zvyšovali svůj náskok a potvrzovali roli favorita utkání. V poslední čtvrtině vedlo Valašské Meziříči dokonce o 18 bodů a prakticky každý bral utkání za rozhodnuté. Domácí Slavia zapla vyšší rychlost a dokázala agresivní obranou stáhnout náskok na 2 body. 16 sekund před koncem se bohužel vyrovnávací střela kapitána Vavruši vykroutila z obručky a Valmez si tak odnesl cenné body.

Fotografie

Více

10. kolo 2. liga mužů
2. prosince 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížSA Brno 64 : 65 (13:25,30:36,49:56)
Body: Hlobil 18, Pavlů 13, Bisaha 10, Kadlec 9,
Vavruša 6, Vybíral 3, Kalousek 3, Suchánek 2.

článek

V neděli zavítal na naši palubovku vedoucí tým 2. ligy SA Brno. Soupeř budil velký respekt, který byl v první čtvrtině na škodu a pomohl Brnu si vytvořit 12bodový náskok. V dalších částech zápasu zapla Slavie vyšší rychlost a agresivní obranou nutila soupeře k velkému množství chyb. Slavie byla velmi blízko senzační výhry, ovšem v koncovce udrželo Brno pevné nervy a těsné vítězství o 1 bod udrželo – 64:65.

Po 10. kole druhé ligy je Slavie na 8. místě se 4 výhrami. Potěšující je kvalitní obrana Kroměříže, která je druhá nejlepší v lize. Na druhou stranu se Slavie v posledních utkáních střelecky trápí z trestných hodů i z tříbodových střel, což dokazuje druhý nejnižší počet vstřelených bodů.

Více

9. kolo 2. liga mužů
1. prosince 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížRenocar Podolí 61 : 75 (20:27,28:44,45:62)
Body: Hlobil 15, Pavlů 11, Šindler 9, Bisaha 6,
Vavruša 6, Kadlec 6, Kubík 5, Vybíral 3.

článek

Tým mužů „A“ po dvou prohrách v Ostravě nedokázal získat vítězství ani tento víkend.

V sobotním utkání proti Podolí škodilo domácím velké množství ztrát a chyby v obraně, které soupeř tvrdě trestal. V poločase Slavie prohrávala o 16 bodů. Do druhého poločasu vstoupili domácí o poznání lépe, ovšem na obrat to nestačilo a Podolí si tak odvezlo zasloužené vítězství 61:75.

Více

8. kolo 2. liga mužů
18. listopadu 2018 Ostrava

VSK VŠB OstravaTJ Slavia Kroměříž 83 : 66 (21:31,45:46,63:53)
Body: Pavlů 20, Hlobil 13, Vybíral 10, Šindler 9, Žák 4,
Kalousek 3, Kubík 3, Schorník 2, Suchánek 2.

článek

.

Více

7. kolo 2. liga mužů
17. listopadu 2018 Ostrava

BK Hladnov OstravaTJ Slavia Kroměříž 63 : 57 (20:11,37:25,48:36)
Body: Pavlů 21, Kubík 10, Hlobil 6, Šindler 5, Žák 4,
Schorník 4, Suchánek 3, Švec 2, Kalousek 2.

článek

.

Více

6. kolo 2. liga mužů
4. listopadu 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížBK Krnov 77 : 38 (22:10,37:20,57:26)
Body: Hlobil 20, Kalousek 14, Pavlů 14, Šindler 9,
Kadlec 8, Suchánek 5, Vybíral 4, Bisaha 3.

článek

V neděli bylo na domácích od začátku vidět, že chtějí odčinit sobotní prohru a dobrou obranou po celém hřišti nedovolila soupeři prakticky nic. Velké množství protiútoků a úspěšná střelba přinesla vysokou výhru 77:38.

Po 6 kolech je Slavie na 4. místě druhé ligy s bilancí 4 výhry a 2 prohry.

Fotografie

Více

5. kolo 2. liga mužů
3. listopadu 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížTJ Šumperk 52 : 68 (15:13,29:32,34:53)
Body: Hlobil 20, Schorník 8, Kubík 7, Pavlů 5, Vybíral 4,
Šindler 2, Kadlec 2, Bisaha 2, Pobořil 1, Suchánek 1.

článek

Kroměřížské „áčko“ odehrálo v rámci 2. ligy dvě velmi rozdílná utkání.

V sobotu zavítal na naši palubovku velmi dobře fyzicky vybavený soupeř ze Šumperka. První poločas byl vyrovnaný a vedení se neustále přelívalo na obě strany. Ve druhém poločase nasadili hosté agresivní obranu která dělala Slavii velké problémy a nutila je k množství ztrát a špatným zakončením. Po zásluze si hosté odvezli výhru o 16 bodů.

Fotografie

Více

4. kolo Český pohár mužů
31. října 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížSokol Šlapanice 57 : 78 (15:19,32:38,45:55)
Body: Kalousek 13, Šindler 10, Vavruša 8, Kadlec 7, Hlobil 5,
Kubík 5, Bisaha 4, Pobořil 3, Schorník 2.

článek

„Mužské „Áčko“ v dnešním pohárovém utkání podlehlo prvoligovým Šlapanicím 57:78. První poločas držel naději na výhru, ovšem v půlce třetí čtvrtiny Šlapanice trefili několik trojek, zatímco se Slavie v útoku velmi trápila. Přestože Kroměříž v poháru končí, zanechala za sebou velmi dobrý dojem především díky bojovnosti. Další domácí utkání jsou již tento víkend: v sobotu 3.11. od 17:30 proti Šumperku a v neděli 4.11. od 10:00 proti Krnovu. Dojděte podpořit domácí borce!

Více

4. kolo 2. liga mužů
21. října 2018 Brno

SK Žabovřesky – TJ Slavia Kroměříž 82 : 65 (26:16,47:30,64:50)
Body: Kadlec 13, Šindler 10, Vavruša 10, Hlobil 8, Kubík 6,
Pavlů 6, Pobořil 5, Žák 5, Kalousek 2.

článek

V neděli nastoupila Slavie proti týmu SK Žabovřesky. Soupeř byl před dnešním utkáním bez výhry, a tak bylo od začátku utkání vidět, že si Žabovřesky potřebují „spravit chuť“. Bohužel se jim dařila střelba, obrana i protiútoky. Na druhou stranu Slavie pokulhávala ve střelbě a neproměnila spoustu jednoduchých střel. V poločase byl tedy stav 47:30 pro Brno. Druhý poločas přes bojovnost Slavie již zlom nepřinesl, což přineslo první letošní prohru Kroměříže.

Na další utkání se můžete těšit ve středu 31.10. kdy v rámci 4. kola Českého poháru přivítáme prvoligové Šlapanice!

Více

3. kolo 2. liga mužů
20. října 2018 Brno

TJ Slovan Černá Pole BrnoTJ Slavia Kroměříž 60 : 80 (12:13,27:33,43:57)
Body: Šindler 20, Hlobil 13, Pavlů 12, Kadlec 10, Vavruša 6,
 Kubík 5, Kalousek 5, Vybíral 4, Pobořil 3, Žák 2.

článek

„Mužské „áčko“ zažilo náročný týden, kdy po středečním poháru čekala Slavii další kola 2. ligy.
V sobotu byl soupeř již dobře známý z předešlých ročníků OP Jižní Moravy a i ze středečního pohárového utkání. Slavie nikdy nedokázala na hřišti Černých Polí zvítězit, což bylo pro hosty silně motivující tuto statistiku zlomit. První poločas byl velmi vyrovnaný a ne příliš štědrý na body. Ve druhém poločase se začala dařit Slavii presinková obrana, která soupeře rozložila. Kroměříž si tak došla pro první vítězství na hřišti Černých Polí a pro 3. vítězství v druhé lize.

Více

3. kolo Český pohár mužů
17. října 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížTJ Slovan Černá Pole Brno 59 : 41 (16:13,32:23,50:31)
Body: Pavlů 19, Hlobil 9, Pobořil 7, Vybíral 6, Vavruša 4, Kadlec 4,
Suchánek 3, Kalousek 2, Žák 2, Šindler 2, Kubík 1.

článek

Ve 3. kole České poháru hostila Slavie soupeře z Brna. Utkání bylo specifické extrémně nízkým počtem bodů (v utkání nepadla ani jedna úspěšná střela za 3), přesto si dokázala Slavie vybudovat náskok ve třetí čtvrtině a ten již udržela. Jediný komu se bodově dařilo byl Jiří Pavlů, který svými rychlými nájezdy zátižil soupeřovo konto 19 body. Kroměříž si výhrou zajistila postup do 4. kola, kde vyzve prvoligový tým Sokol Šlapanice!

Zápas se odehraje znovu na domácí palubovce ve středu 31.10. od 19:00. Děkujeme za dnešní hojnou návštěvu a těšíme se při dalším kole poháru.

Více

2. kolo 2. liga mužů
7. října 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížBasket Opava 2010 75 : 65 (26:25,38:41,52:50)
Body: Kadlec 17, Hlobil 17, Pavlů 9, Vybíral 9, Kubík 7,
Kalousek 6, Bisaha 4, Šindler 3, Vavruša 3.

článek

Nedělní zápas byl vyrovnaný až do třetí čtvrtiny, kdy hosté byli velmi silově hrající a dokázali získat velké množství doskoku. Navíc v prvním poločase vynikali dobrou střelbou za 3. Slavie se nezalekla fyzicky silnějšího soupeře a rychlostí dokázala Opavu uběhat. V poslední čtvrtině se dařila Slavie střelba i protiútoky, a tak si odnesla i v neděli druhé vitězství.

Další utkání odehraje Slavie na domácím hřišti v rámci 3. kola Českého poháru, ve středu 17.10. od 19:00.

Více

1. kolo 2. liga mužů
6. října 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížTJ Sokol Karviná 80 : 70 (29:10,47:30,61:42)
Body: Vybíral 19, Kadlec 12, Šindler 12, Kubík 9, Pavlů 8,
Hlobil 5, Žák 4, Kalousek 4, Bisaha 4, Vavruša 3.

článek

Muži „A“ vstoupili do 2. ligy dvěma výhrami a po dvou kolech je na druhém místě!

V sobotním utkání proti Karviné překvapila domácí Slavie hostující Karvinou agresivní hrou a dobrou střelbou, díky čemuž získala náskok 19 bodů po první čtvrtině. Druhá i třetí čtvrtina byla velmi vyrovnaná. V poslední části utkání se snažila Karviná o zvrat, ovšem ani zlepšená hra hostů v poslední čtvrtině nestačila na senzační obrat.

Fotografie

Více

2. kolo Český pohár mužů
28. září 2018 Kroměříž

TJ Slavia KroměřížBK Hladnov Ostrava 93 : 76 (21:18,50:37,74:55)
Body : Pavlů 15, Bartošík 13, Hlobil 13, Kadlec 12, Kalousek 11,
Legát 10, Šindler 7, Vavruša 6, Vybíral 6.

článek

„Muži „A“ zvládli vstup do sezóny a porazili ve 2. kole Českého poháru BK Hladnov 93:76. Kroměřížská Slavie předvedla týmový výkon, kdy 6 hráčů dosáhlo na dvouciferný počet bodů. Pod košem řádil Jan Hlobil, který získal 22 doskoků a přidal 13 bodů. Ve třetím kole Českého poháru se utká Slavie se Slovanem Černé Pole. Utkání se odehraje na kroměřížské půdě ve středu 17.10.“

článek

„Muži “A” absolvovali třídenní turnaj v maďarském Nagykörösi. V prvním zápase se utkali s domácími jestřáby z Nagyköröse, kterému podlehly po bojovném výkonu v koncovce 67:72.
V sobotu se muži střetli s dalším maďarským celkem Vásárhelyi Kosársuli, se kterým se drželi do poločasu, ale nakonec podlehli 68:95.
I přes oslabenou sestavu předvedli bojovné výkony, které si přenesou do nadcházející sezóny 2018/19, začínající Českým pohárem již 28.9. proti BK Hladnov Ostrava.“