29.02.2020 TJ Slavia  Kroměříž × VSK VŠB Ostrava   sk. C
01.03.2020 TJ Slavia  Kroměříž × TJ Sokol Karviná   sk. C

Slavia MBA Kroměříž – SK Žabovřesky 99:79

článek

Kroměřížští basketbalisté zvládli vstup do nové sezóny. V utkání prvního kola Českého poháru přivítala Slavia na své palubovce druholigový tým SK Žabovřesky. Tým z Brna dorazil pouze v 6 lidech, a tak od první minuty tlačili domácí agresivní obranou a rychlými protiútoky skóre na svou stranu. Poločasové vedení o 10 bodů navýšila Slavia ve druhém poločase o dalších 10, a tak si v klidu dokráčela pro vítězství. Potěšující byla úspěšnost střelby domácích za tři body, kdy se podařilo Slavii proměnit 15 trojek.

Slavia MBA KroměřížSlovan Černá Pole Brno 71:68

článek

O víkendu zahájilo mužské „Áčko“ Slavie Kroměříž druholigovou sezónu. Na své palubovce v sobotním utkání přivítali posílený Slovan Černá Pole, který získal 2 mladé opavské hráče z NBL. Slavie
na začátku zaskočila soupeře agresivní a rychlou hrou, která jím v první čtvrtině vynesla vedení o 5 bodů. Ve druhé části dokázaly Černá Pole srovnat, a tak se o výsledku rozhodlo až v poslední části, ve které díky třem útočným doskokům dokázala Kroměříž udržet těsný náskok a připsala si první výhru.

SA IMA Brno Slavia MBA Kroměříž 72:77

článek

V nedělním utkání se utkala Slavie s týmem SA Brno, který minulý rok obsadil druhé místo v základní části. Brněnský tým nastavil od začátku utkání vysoké tempo zápasu a dostal se do rychlého vedení o 14 bodů. Do poločasu se zlepšenou obranou podařilo Slavii vrátit do poločasu na rozdíl 4 bodů. Až do koncovky se drželi domácí na dostřel, ovšem v koncovce dokázali hosté proměnit několik rychlých protiútoku, na které Slavia nedokázala odpovědět. Po prvních dvou utkáních patří Slavii 7. místo.

SK Renocar Podolí Slavia MBA Kroměříž 77:80

článek

V sobotu zavítala kroměřížská Slavia na horkou půdu SK Renocar Podolí. V minulé sezóně Podolí dvakrát jasně zvítězilo, a tak měli Slavisté co soupeři oplácet. Od první minuty byl zápas vyrovnaný a skóre se přelívalo na obě strany. K rozuzlení zápasu nedošlo během běžné hrací doby, a tak se zápas rozhodnul až v prodloužení, kdy Petr Křůmal trojkou 7 vteřin před koncem zvýšil vedení na 3 body, které již Podolí nedokázalo dohnat. Slavia si tak připsala velmi cenou druhou výhru v sezóně.

TJ Jiskra Kyjov Slavia MBA Kroměříž 67:53

článek

V neděli byl soupeřem na venkovní palubovce celek Jiskry Kyjov, který se vrátil do 2. ligy po několika letech. Od začátku bylo tempo utkání velmi podobné jako v Podolí a do 3. čtvrtiny byl zápas velmi vyrovnaný. V poslední čtvrtině se Kyjovu začalo dařit ve střelbě z dálky, na kterou nedokázala Slavia odpovědět.

Slavia MBA KroměřížSnakes Ostrava 91:86

článek

Překvapivý obrat posunul Slavii do 3. kola Českého poháru!
V rámci 2. kola Českého poháru zavítal na kroměřížskou palubovku prvoligový celek Snakes Ostrava, vedený bývalým hráčem Kroměříže Patrikem Smažákem. Tým Ostravy byl jasným favoritem a od prvních minut si jednoduchými koši a zónovým presinkem kráčel pro vítězství. První poločas skončil ve prospěch Ostravy 51: 36. Na začátku druhého poločasu se začala dařit Slavii obrana a z rychlých protiútoku a tříbodových střel dokázala utkání do konce 3.čtvrtiny senzačně otočit. V poslední čtvrtině nikdo neutrhnul vedení na svou stranu, a tak šlo utkání do prodloužení. V tom zůstalo více sil domácím, které se projevily především na doskoku a v rychlém protiútoku. Slavia tak vyřadila prvoligový Snakes Ostrava a vybojovala si postup do 3.kola Českého poháru, kde znovu na domácí palubovce vyzve prvoligovou Opavu „B“. Nejlepším střelcem Kroměříže byl s 23 body Albert Legát, ovšem je nutno vyzdvihnout bojovný výkon celého týmu. Děkujeme i fanouškům, kteří hlavně v druhém poločase udělali opravdu bouřlivou atmosféru!

Slavia MBA KroměřížBK Vlci Žďár 72:65

článek

Slavia Kroměříž zažila vítězný víkend ve 2. lize!
V sobotním utkání vyzvala domácí Slavia celek ze Ždáru nad Sázavou. V první čtvrtině se především bránilo a vývoj hry naznačoval vyrovnané utkání. Před koncem druhé čtvrtiny se podařilo domácím díky několika protiútokům lehce odskočit na 8 bodů. Ve třetí čtvrtině vstoupil Žďár do zápasu s velkou bojovností a tento rozdíl prakticky hned smazal. O výsledku tedy rozhodovala poslední čtvrtina, ve které více síly a koncentrace v obraně ukázala Slavia, a tak si vybojovala třetí výhru v ligové sezóně.

Slavia MBA KroměřížSK Žabovřesky 84:58

článek

V neděli zavítal na palubovku Slavie již známý soupeř z letošního poháru SK Žabovřesky. V tomto zápase se dařila oproti sobotě domácím střelba za dva i za tři body, což velmi ulehčilo Slavii práci v útoku. S každou čtvrtinou Kroměříž zvyšovala své vedení, až si nakonec dokráčela pro pohodlné vítězství o 26 bodů. Po 6 utkáních je Slavia Kroměříž na třetím místě s bilancí 4 výhry a 2 porážky.