9. 3. 2024 Slavia MBA Kroměříž × Basketbal Jeseník 49:25 SP U13
23. 3. 2024 SK UP BCM Olomouc B × Slavia MBA Kroměříž 36:63 SP U13
23. 3. 2024 SK UP BCM Olomouc B × Slavia MBA Kroměříž 39:44 SP U13
27. 4. 2024 Slavia MBA Kroměříž × BCM Orli Prostějov 31:53 SP U13
27. 4. 2024 Slavia MBA Kroměříž × BCM Orli Prostějov 52:44 SP U13
28. 4. 2024 Basket Valmez MIX × Slavia MBA Kroměříž 26:79 SP U13

Slavia MBA Kroměříž – SK UP BCM Olomouc A 17:93
Slavia MBA Kroměříž – SK UP BCM Olomouc A 21:69

článek

Hráči U13 prohráli doma s Olomoucí A

Dalším soupeřem smíšeného družstva byl nejlepší tým tabulky – družstvo Olomouce. Tentokráte je potřeba kluky pochválit za bojovný výkon. Ani ten ale na agresivního a rychlého soupeře nestačil. Podařilo se vypracovat hodně dobrých příležitostí, ale často byl koš jako zakletý a prostě to tam nepadlo. K vítězství by to nestačilo, ale jistě zmírnilo vysoké porážky.

Slavia Kroměříž  –  BCM Olomouc A    17 :  93
Slavia Kroměříž  –  BCM Olomouc A    21  : 69
Utkání odehráli:
Bartošek, Gregor, Hittl, Jáchim, Otýpka, Potočný, Silny, Škrabal, Šiška, Tepera, Vaculík, Zavadil

Basketbal Jeseník MIX – Slavia MBA Kroměříž 63:52
Basketbal Jeseník MIX – Slavia MBA Kroměříž 62:77

článek

Basket Jeseník – Slavia Kroměříž     63 : 52
Body: Zavadil J.14, Palčík V. 14, Tepera, Potočný, Šiška, Bartošek po 4, Škrabal 3, Gregor 2, Jáchym 1

K utkání v Jeseníku přistoupili Draci hodně vlažně a mysleli si , že se utkání vyhraje samo. Špatnou a lehkovážnou obranou nechali soupeře lehce zvítězit.

Basket Jeseník – Slavia Kroměříž     62 : 77
Body : Zavadil J. 24, Filgas 13, Šiška 8, Tepera 7, Vaculík, Bartošek po 5, Škrabal, Jáchym po 4, Neudecker, Gregor, Hanke po 2.

Ke druhému utkání nastoupili Draci koncentrovaněji a zlepšenou obranou si od začátku vytvořili 12 bodový náskok, který postupně navýšili až na 29 bodů. Poslední čtvrtinu nám trošku došly síly a soupeř stáhl naše vedení.

Slavia MBA Kroměříž – SK UP BCM Olomouc B 90:15
Slavia MBA Kroměříž – SK UP BCM Olomouc B 72:34

článek

U13 se dočkali vítězství

Soupeř, družstvo Olomouce B, přišel s mladšími hráči a tak od začátku se nabízelo, že hráči Slavie budou mít další dvě vítězství. Utkání mají sloužit těmto hráčům jako doplněk k minutám ve svých soutěžích a vyzkoušení si různých variant v útoku. Dařilo se to jen částečně, vzhledem k tomu, že jednotlivá zakončení často postrádalo přesnost. Přesto je nutné vyzdvihnout několik rychlých protiútoků, pokud se podařilo včas a přesně přihrát. Žel v obraně máme hodně nedostatků a najít si včas svého hráče je pro některé hráče velký problém. Kromě Draků, je třeba pochválit obrovskou energii Dana Hittla, který získal nespočet míčů soupeře. Až se naučí tyto míče posunout na volné hráče, může to být velká pomoc pro tým. Kladem bylo, že každý hráč dal nějaký koš.

Slavia Kroměříž – BCM Olomouc B   90 : 15  (47 : 6)
Slavia Kroměříž – BCM Olomouc B   72 : 34  (35 : 18)

Body: Zavadil 41, Bartošek 22, Tepera 19, Gregor 16, Potočný 14, Šiška 13, Škrabal 9, Hittl 8, Jáchim 8, Vaculík 6, Silný 4, Neudecker 2,

BCM Orli Prostějov – Slavia MBA Kroměříž 54:37
BCM Orli Prostějov Slavia MBA Kroměříž 78:47

článek

Hráči U13 venku nebodovali

Hráči U13 v dalších utkáních měli za soupeře družstvo Prostějova, které ještě neporazili. Žel, nepodařilo se to ani tentokráte. Přesun do Prostějova byl dramatický, vzhledem ke sněžení a kalamitnímu stavu silnic. Naštěstí vše, co se týká dopravy, dopadlo v pohodě. V prvním utkání předvedli hráči velmi dobrý výkon do poločasu, kdy se podařilo zakončit rychlé protiútoky a tak byl na tabuli solidní výsledek 27:21. V dalším průběhu domácí zabrali a potvrdili roli favorita. K dalšímu utkání naše první pětka přistoupila velmi laxně. Žádná bojovnost, sólování a následné ztráty znamenaly konec nadějím na dobrý výsledek. I když druhá pětka, pod vedením Jonáše Zavadila, zahrála dobré utkání, ve výsledku nedokázala zmírnit vysokou prohru.

BCM Orli Prostějov – Slavia Kroměříž   54 : 37 (27 : 21)
BCM Orli Prostějov – Slavia Kroměříž   78 : 47 (43 : 16)

Body: Zavadil 25, Gregor 15, Potočný 9, Bartošek 8, Škrabal 8, Tepera 6, Filgas 4, Jáchim 4, Šiška 3, Vaculík 2, Merli, Neudecker,

Slavia MBA Kroměříž FASTAV Zlín 28:58
Slavia MBA Kroměříž – FASTAV Zlín 50:57

článek

Dobrý výkon na Zlín nestačil

Hráči U13 předvedli proti Zlínu dobré utkání a hlavně v druhém utkání dosáhli těsnější výsledek. Zlín, bojující o vítězství v přeboru Střední Moravy získával náskok hlavně proti pětce, složené převážně z mladších hráčů družstva Jaguárů. Ti výborně zahráli jednu čtvrtinu v druhém utkání, díky bodům Dominika Gregora a Vincenta Palčíka. Ve druhé pětici byli hráči, kteří mají zkušenosti z U14 a ti korigovali náskok soupeře. Pochvalu si zaslouží Jonáš Zavadil a Samuel Filgas, ostatním nelze upřít bojovnost a snahu, tentokráte byl ale soupeř lepší.

Slavia Kroměříž – Fastav Zlín  38 : 58 (15 : 28)
Slavia Kroměříž – Fastav Zlín  50 : 57  (26 : 27)

Body: Zavadil 28, Filgas 18, Tepera 10, Gregor 9, Šiška 6, Škrabal 6, Palčík 4, Vaculík 3, Hittl 2, Potočný 2, Neudecker

Slavia MBA Kroměříž Basket Jeseník 49:32
Slavia MBA KroměřížBasket Jeseník 49:25

článek

U13 v boji o 4. místo tabulky zvítězili

O víkendu nastoupili naši hráči U 13 na domácí palubovce proti družstvu Basket Jeseník, které bylo kombinované z dívek a chlapců. V obou dvou zápasech jsme si vybojovali vítězství, i když se občas nedařilo vše, tak jak bychom si představovali. Hlavně v útočné fázi a na doskocích na obou stranách hřiště.  Ale to už k této kategorii patří.  Poděkování patří všem hráčům, za bojovnost.

TJ Slavia Kroměříž – Basket Jeseník 49:32
TJ Slavia Kroměříž – Basket Jeseník 49:25
V utkání hráli: Filgas 21, Šiška 15, Bartošek 14, Vaculík 12, Gregor 11, Škrabal 9, Tepera 8, Otýpka 6, Hittl 2, Hanke, Jáchim, Merli

SK UP BCM Olomouc B – Slavia MBA Kroměříž 36:63
SK UP BCM Olomouc B Slavia MBA Kroměříž 39:44

článek

Hráči U13 v Olomouci nezaváhali

Hráči Slavie v kategorii U13 se utkali s rezervou Olomouce na hřišti soupeře. Malý počet našich hráčů odolal náporu domácích, když, hlavně ve druhém utkání, museli ze sebe vydat maximum. V první pětce vévodil Martin Šiška, který v jedné čtvrtině nasázel všechny body Slavie. Sekundoval mu Dominik Gregor a tím udrželi solidní náskok pro druhou, zkušenější pětku vedenou Samem Filgasem. Tyto utkání absolvují hráči U12 a U14 k získávání zkušeností. Díky platí rodičům za dopravu a fandění….

BCM Olomouc B  –  Slavia Kroměříž  36 : 63
BCM Olomouc B  –  Slavia Kroměříž  39 : 44
Body: Šiška 22, Filgas 19, Škrabal 14, Bartošek 12, Gregor 12, Tepera 10, Vaculík 8, Potočný 6, Merli 2, Neudecker 2, Hittl,