16. 3. 2024 Basketpoint Frýdek-Místek × Slavia MBA Kroměříž 100:81 ŽL U14M
17. 3. 2024 BK Příbor × Slavia MBA Kroměříž 62:85 ŽL U14M
7. 4. 2024 BC Nový Jičín × Slavia MBA Kroměříž 81:82 ŽL U14M
20. 4. 2024 Slavia MBA Kroměříž × TJ Start Havířov 113:37 ŽL U14M
21. 4. 2024 Slavia MBA Kroměříž × BK Opava 97:74 ŽL U14M

SK Žabovřesky Slavia MBA Kroměříž 66:53
SK Renocar Podolí Slavia MBA Kroměříž 59:79

článek

Draci venku získali první vítězství

Pět utkání venku během září, přisoudil los ligy U14, skupiny E. V prvním utkání jsme zavítali do legendární haly Rosnička, kde na naše nekompletní družstvo čekal tým Žabovřesek, který jsme v minulosti již porazili v rámci NRT. Oproti minulosti ale hráči soupeře pořádně vyrostli a to nám při obranné činnosti jistě nepomohlo. Již začátek, plný chyb a odevzdaných míčů soupeři ukázal vývoj utkání. Ke konci čtvrtiny se podařilo koši Maxe a Joniho ztrátu snížit. V průběhu druhé čtvrtiny jsme díky Máry a Tiby udržovali manko 7 bodů, aby zbytečné dvě chyby nás stáli navýšení náskoku domácích na 11 bodů. Začátek druhé poloviny nám hrubě nevyšel, když devítibodová šňůra prakticky rozhodla utkání a soupeř pohodlně dovedl utkání do vítězného konce. Za zmínku stojí jejich 6 trojek, které byly likvidační.

Ve druhém utkání v Podolí u Brna jsme znovu začali velmi zle. Začátek 15 : 2 pro domácí, nevěštil nic dobrého. Naštěstí Mára využil dobrých přihrávek do protiútoku a nekompromisně zakončoval a tím se podařilo stav utkání vyrovnat. Třetí čtvrtinu jsme začali úspěšně, ale domácí se znovu probrali a trojkou v poslední minutě znovu šli do vedení. Poslední čtvrtina již byla plně v naší režii a tím i naše první ligové vítězství.

Je jen velká škoda, že jsme se v Brně nepředstavili kompletní, protože by utkání vypadalo úplně jinak. Na druhé straně to dává naději, že v odvetě můžeme uspět.

SK Žabovřesky  –  Slavia Kroměříž    66 :  53  (40 : 29)
Body: Jarošek 14, Zavadil 12, Bilynets 9, Hittl 6, Kosinka 4, Palčík 4, Filgas 2, Horváth 2,  Bartošek, Bobek, Šiška, Škrabal

Renocar Podolí  –  Slavia Kroměříž    59  :  79  (33 : 33)
Body: Jarošek 26, Bilynets 17, Zavadil 12, Palčík 9, Hittl 4, Horváth 4, Kosinka 4,   Škrabal 2, Bartošek 1, Bobek, Filgas, Peňas, Šiška

TJ Jiskra Kyjov – Slavia MBA Kroměříž 41:91
Basket Brno – Slavia MBA Kroměříž 75:101
Tygři Brno  Slavia MBA Kroměříž 71:89

článek

Draci zvládli náročné trojutkání

Šnůru tří zápasů na soupeřových palubovkách odehráli naši hráči v lize U 14. A tuto sérii zvládli na jedničku. Odváží si domů tři vítězství a my si jen přejeme, aby své výsledky potvrzovali nadál. Tímto se dostali na druhou příčku tabulky za, zřejmě bezkonkurenční Olomouc. Jen je potřeba pracovat poctivě dál na trénincích, kde, pokud budou chtít, své dovednosti můžou nadále zvyšovat. Stínem nedělního utkání bylo zranění Gáby Hittla, ale věříme v jeho brzké uzdravení.

TJ Jiskra Kyjov – TJ Slavia Kroměříž 41 : 91

Basket Brno – TJ Slavia Kroměříž 75 : 101

Tygři Brno – TJ Slavia Kroměříž 71 : 89

Body celkově: Heinz Felix 85, Jarošek Marek 52, Bilynets Maksim 40, Palčík Tibor 33, Kosinka Petr 15, Hittl Gabriel 14, Filgas Sam 12, Horváth Tomáš 8, Škrabal Vojtěch 6, Bartošek Matyáš 6, Šiška Martin 4, Horsák Dominik 4, Bobek Petr 2

Slavia MBA Kroměříž SK UP BCM Olomouc 39:102
Slavia MBA Kroměříž BCM Orli Prostějov 79:52

článek

Draci jsou po polovině základní části druzí

Po pěti venkovních utkáních zakončili polovinu základní části skupiny E ligy U14  Draci v domácím prostředí s rozdílnými soupeři. Již ve středu, v předehrávaném utkání se suverénem této skupiny družstvem Olomouce, si vyzkoušeli, jak je to hrát proti špičkovému týmu v této kategorii.  Proti agresivní obraně, často na hranici, nebo za ní, pravidel se jen těžko prosazovali a výsledkem bylo množství ztrát a následné skórování soupeře. V první čtvrtině předvedli kluci velmi dobrý výkon a zásluhou Tibora Palčíka a Marka Jaroška udrželi solidní výsledek 13 : 29. Ve druhé čtvrtině jsme nastoupili s hráči ročníku 2011 a zde byl opravdu ten jeden rok hodně vidět.  Soupeř navýšil svůj náskok na 15 : 63. Druhý poločas byl o něco vyrovnanější. Soupeř našel z lavičky hráče, kteří přece jenom jsou o něco méně agresivní a tak tlak soupeře povolil až k vítězství v poslední čtvrtině. V sobotu se Draci utkali pro změnu s družstvem Prostějova, kteří jsou naopak bez vítězství. Je potřeba říct, že svým výkonem nás hodně potrápili. Jejich agresivita, rychlost zakončení nám vůbec neseděla a znovu nás k vítězství dovedli Felix Heinz a Max Bilynets ve spolupráci s výše uvedenými hráči. Důležité vítězství nakonec zařadilo Draky na 2. místo ve skupině.

Slavia Kroměříž – BCM Olomouc 39 : 102  (15 : 63)

Slavia Kroměříž – Orli Prostějov 79 : 52 (42 : 17)

Body: Jarošek 29, Heinz 26, Palčík 21, Bilynets 16, Zavadil 9, Horsák 6, Horváth 6, Škrabal 2, Bobek 2, Šiška 1, Hittl, Kosinka, Otýpka, Peňas

Slavia MBA Kroměříž SK Renocar Podolí 75:46
Slavia MBA Kroměříž SK Žabovřesky 67:69

článek

Smutná neděle pro Draky

Liga U14 se ocitla ve druhé polovině soutěže, kde odehrajeme prvních pět utkání na domácí půdě.

První soupeř, SK Podolí, dal v sobotním utkání pořádně zabrat v prvním poločase, když se stav zastavil na 36 : 34. Potom se podařilo využít nepřítomnost dvou nejlepších hráčů soupeře a ve třetí čtvrtině navýšit skóre na 53 : 38. Hosté pořád zlobili, ale podařilo se utkání dovést do vítězného konce.

V nedělním utkání nás čekal soupeř, s kterým jsme v Brně prohráli a chtěli jsme moc soupeři prohru vrátit. V prvním poločase se to do 19 – té minuty dařilo, když jsme udržovali náskok 10 – 12 bodů. Žel poslední minuta poločasu, po fatálních chybách, znamenala pro soupeře smazání náskoku na 5 bodů, které chyběli na konci utkání. Dalších 5 bodů uhráli na konci třetí čtvrtiny a do poslední se šlo za vyrovnaného stavu. Začali jsme kupit chybu za chybou, najednou byl soupeř rychlejší a my jsme se utápěli v nesmyslných zakončeních, kde byla minimální šance na úspěch. Koncovka nám nevyšla, když za vyrovnaného stavu 67 : 67 jsme získali (20 sekund před koncem) míč a měli možnost poslední střely. Z oddychového času, bylo zřejmé, co máme zahrát, ovšem nezvládli jsme to. Místo postupného útoku do konce utkání s možností prodloužení, jsme „beznadějným nájezdem“ jeden proti třem ztratili míč a následný faul dal možnost soupeři proměnit trestnými hody na důležité vítězství. Nedá se nic dělat, jsme pořád ve hře a zbývá jen bojovat dál a využít domácího prostředí.

Slavia Kroměříž – Renocar Podolí  75 : 46  (36 : 34)
Body: Heinz 21, Jarošek 13, Bilynets 12, Palčík 8, Horsák 5, Peňas 4, Škrabal 4, Zavadil 4, Filgas 2, Šiška 2, Bobek, Hittl, Horváth, Kosinka, Otýpka

Slavia Kroměříž – SK Žabovřesky  67 : 69 (45 : 40)
Body: Heinz 22, Bilynets 14, Hittl 10, Palčík 9, Jarošek 8, Horsák 2, Zavadil 2, Horváth, Filgas, Kosinka, Peňas, Šiška, Škrabal

Slavia MBA Kroměříž Tygři Brno 74:48
Slavia MBA Kroměříž Basket Brno 79:66

článek

Draci porazili obě týmy z Brna

V hale Slavie o víkendu sehráli Draci těžká utkání s brněnskými týmy v rámci ligy U14. To vše v rámci boje o druhé, postupové místo ve skupině.

V sobotním utkání s družstvem Tygři Brno jsme měli dobrý vstup do utkání a zásluhou Heinze a Bilynetse získali náskok deseti bodů. Když druhá pětka přidala další dva zásahy na 22 : 8, zdálo se, že je vítězství v kapse. Najednou se přestalo dařit, a soupeř nás začal přehrávat. Poločasový stav utkání se zastavil na 31 : 27. Ve třetí čtvrtině se podařila 11-ti bodová šňůra, která přinesla dostatečný náskok. Nepříjemným okamžikem bylo zranění Bilynetse,  ale hráči Palčík, Jarošek pomohli dovést utkání do vítězného konce.

Nedělní utkání s Basket Brno, který byl papírově slabším týmem se ukázalo jako těžší i vzhledem k tomu, že hosté hráli agresivní celoplošnou obranu a hlavně při absenci Bilynetse, dominovali na doskoku. V prvním poločase se týmy střídali ve vedení. I když soupeř hodně kousal, postupně se podařilo získat náskok, díky bodům Heinze, Jaroška a poziční hře Palčíka, který odehrál výborně obě utkání i s překonáním oslabení z důvodu nemoci. Svůj velký vklad k utkáním, mají ale i další hráči, kteří svými bodovými příspěvky pomohli k vítězstvím. V naší skupině čekají všechny týmy poslední 2 utkání…

Slavia Kroměříž – Tygři Brno   74 : 48  (31 : 27)
Slavia Kroměříž – Basket Brno 79 : 66 (35 : 35)

Body:  Heinz 56, Jarošek 36, Palčík 21, Bilynets 14, Hittl 8, Filgas 6, Horsák 6,    Bobek 2, Šiška 2, Zavadil 2, Bartošek, Kosinka, Peňas, Škrabal,

Slavia MBA Kroměříž Basketpoint Frýdek-Místek 58:105

článek

Draci začali nový rok prohrou

Po svátcích a super lyžáku nastoupili hráči Slavie U14 do druhé poloviny sezóny. Vzhledem k nepostoupení do extraligy se dostali do skupiny s družstvy Severní Moravy, kde je mládežnický basketbal na vyšší úrovni, než na Jižní Moravě. A tak hned první utkání ukázalo, že to nebude procházka růžovou zahradou. Družstvo Frýdku – Místku ukázalo o level vyšší basketbal. Jejich celoplošný agresivní presink nám nevoněl a hned od začátku bylo jasné, kdo je pánem utkání. Postupně, díky Marka Jaroška a Tibora Palčíka, se hra ve druhé a třetí čtvrtině vyrovnala (33 : 38). Po jejich vystřídání jsme se „vrátili“ do první čtvrtiny a tak Draky neminula  nepopulární stovečka. Mimo Marka a Tibora se žel nikdo nedokázal více prosadit, i když snahu a bojovnost všech hráčů lze jen pochválit. V dalším průběhu soutěže nás čekají podobní soupeři, takže máme se na co těšit.

Slavia Kroměříž – Basketpoint Frýdek-Místek  58 : 105 (24 : 49)
Body: Jarošek 21, Palčík 13, Bilynets 6, Peňas 5, Horváth 4, Bartošek 2, Hittl 2, Škrabal 2, Zavadil 2, Kosinka 1, Horsák

Slavia MBA Kroměříž BC Nový Jičín 72:52
Slavia MBA Kroměříž BCM Orli Prostějov 97:31

článek

Vítězný basketbalový víkend pro Draky

Začala nadstavbová část ligy U14, kde se Draci střetnou s rozdílnými soupeři ze severu Moravy. Prvním soupeřem bylo družstvo BC Nový Jičín, které předvedlo hru, založenou na rychlém protiútoku. A tak začátek byl pro nás tristní, protože návrat do obrany byl velmi laxní a tak první čtvrtina vyzněla pro hosty. Ve druhé čtvrtině se předvedli Tibor Palčík a Max Bilynets a utkání definitivně otočili v prospěch Slavie. V dalším průběhu se přidali body i další hráči, což nás dovedlo k vítězství. V nedělním utkání jsme přivítali tradičního soupeře – BCM Prostějov. Tentokráte byl průběh utkání celkem jasný a otázkou bylo jen o kolik bodů se podaří vyhrát. Tyto utkání pak byli jen malinkou předehrou před utkáními mužů, kteří předvedli skvělé výkony. Z toho rezultovala otázka: „pane trenére, myslíte si, že i my budeme někdy tak rychle běhat a hrát?“ Odpověď: „ chci věřit, že se    to některým podaří..“

Slavia Kroměříž – BC Nový Jičín   72 : 52  (38 : 31)
Slavia Kroměříž – Orli Prostějov  97 : 31  (57 : 16)
Body: Palčík 37, Heinz 33, Bilynets 23, Jarošek 20, Hittl 12, Zavadil 11, Kosinka 8, Horsák 7, Šiška 6, Filgas 4, Horváth 4, Bartošek

Slavia MBA Kroměříž BK Příbor 76:41

článek

Povinná výhra Draků s Příborem

Dalším soupeřem v hale Slavie bylo družstvo Příbora, oddílu s velkou tradicí. Tentokráte ale soupeř přijel ve složení, které Drakům nedokázalo čelit. Od začátku jsme se dokázaly prosazovat, i když k optimálnímu výkonu jsme se určitě nedostaly. Hlavními tahouny byli Felix Heinz a Tibor Palčík, kteří dobrý výkon podpořily i body. Teď nás čekají silní soupeři, proti kterým je potřeba podat lepší výkony….

Slavia Kroměříž – BK Příbor   76 : 41 (45 : 22)
Body:
Heinz 23, Palčík 16, Bilynets 10, Zavadil 6, Filgas 4, Hittl 4, Horváth 4, Jarošek 4, Bartošek 2, Horsák 2, Kosinka 2, Peňas 2, Bobek, Šiška

BK Opava – Slavia MBA Kroměříž 77:70
 – Slavia MBA Kroměříž 49:116

článek

Draci  na severu na 50 procent

K dalším zápasům Ligy U 14 vyrazili naši hráči na severní Moravu. V sobotu odehráli zápas na palubovce pěkné haly v Opavě, kde jsme v celém zápase tahali za kratší konec, ale kdybychom byli v plné sestavě, věříme, že soupeř byl k poražení. V neděli jsme vycestovali do Havířova a v tomto utkání bylo od začátku jasné, kdo si odveze vítězství. Je jen škoda, že kluci si nevzali k srdci středeční trénink, ve kterém se nám věnoval při obranné činnosti trenér z Olomouce.

BK Opava – TJ Slavia Kroměříž     77 : 70
TJ Start Havířov – TJ Slavia Kroměříž   49 : 116
Body celkově: Heinz Felix 61, Bilynets Maksim 49, Jarošek Marek 20, Horsák Dominik 17, Hittl Gabriel 11, Filgas Sam 8, Zavadil Jonáš 8, Škrabal Vojtěch 6, Kosinka Petr 2, Horváth Tomáš 2, Bartošek Matyáš 2,

Slavia MBA KroměřížFASTAV Zlín 68:79
FASTAV ZlínSlavia MBA Kroměříž 66:65

článek

Další zápasy Ligy U 14 odehráli naši hráči proti družstvu Zlína. V sobotu je přivítali na své domácí palubovce a až do konce třetí třetiny to byl vyrovnaný  zápas, ve které  nás porazili soupeři až v poslední čtvrtině, ve které jsme jim již nestačili fyzicky. V neděli jsme odcestovali na palubovku soupeře a zase škoda závěru utkání. Po třetí čtvrtině jsme vedli o osum bodů ale nedokázali jsme zase zápas dovézt do úspěšného konce a nakonec prohráli o bod. V posledních vteřinách jsme měli ještě šanci otočit vítězství na svou stranu, ale střela vypadla z obroučky.  Škoda, šance na výhru byla velká. Tak příště je už doufám porazíme.

TJ Slavia Kroměříž – Fastav Zlín    68 : 79
Fastav Zlín – TJ Slavia Kroměříž   66 : 65
Body celkově: Bilynets Maksim 34, Heinz Felix 30, Palčík Tibor 24, Jarošek Marek 22, Horsák Dominik 6,  Hittl Gabriel 4, Horváth Tomáš 4, Kosinka Petr 3, Filgas Sam 2,  Bartošek Matyáš 2, Bobek Petr 2

Basketpoint Frýdek-Místek – Slavia MBA Kroměříž 100:81
BK Příbor – Slavia MBA Kroměříž 62:85

článek

Draci venku vítězně v Příboře

Další dvoukolo zavedlo hráče U14 do krásné haly ve Frýdku – Místku a také do Příbora.
V sobotním utkání předvedli Draci jeden z nejlepších výkonů, ale koncovka utkání klukům nevyšla. Velmi dobrý výkon a velkou bojovnost předvedli Max Bilynets, Tibor Palčík a Marek Jarošek. Své bodové maximum zaznamenal Marek Peňas. Nedělní utkání proti slabšímu soupeři se proměnilo ve festival ztrát. Naštěstí svůj den neměl i náš soupeř. Díky bodům Maxe Bilynets a Felix Heinz, se podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce.

Basketpoint Frýdek-Místek – Slavia Kroměříž  100 : 81
BK Příbor  –  Slavia Kroměříž   62 : 85
Body: Bilynets 55, Heinz 34, Jarošek 22, Peňas 12, Horváth 8, Hittl 7, Kosinka 7, Palčík 6, Filgas 5, Bartošek 4, Škrabal 4,