30.11.2019 BK Příbor × Slavia MBA Kroměříž 93 : 42 Sk. C
01.12.2019 BK Opava × Slavia MBA Kroměříž 78 : 43 Sk. C

Body: Sedláček 10, Skácel 9, Petlach 4, Szcotka 4, Ulvr 4, Gojiš 3, Krásný 2, Máselník 2, Strážnický 2, Sedlák 1, Dvořák

Slavia MBA Kroměříž – BK Příbor 52:87

Body: Petlach 12, Skácel 9, Odložil 8, Sedlák 7, Gojiš 5, Krásný 4, Ulvr 4, Sedláček 2, Strážnický 1, Dvořák,

článek

Levharti v lize U17 nepřesvědčili
Nový soutěžní ročník 2019/2020 začal pro Levharty prohrami v domácím prostředí. Po odchodu 4 hráčů do Prostějova, se dramaticky změnila síla družstva a jeho herního projevu. Po  úspěšných  předešlých sezonách, právě „odejití“ hráči hráli prim a ti co zůstali, jsou najednou v úplně jiné pozici. Musí se spolehnout jen sami na sebe, nikdo za ně koše nedá, nebude bránit, bojovat jako
v minulých ročnících. Je důležité to zvládnout psychicky, protože k vítězství bude hodně daleko. Na druhé straně může nová role těchto hráčů jim pomoct tím, že budou hodně hrát a učit se sami zvládat těžké herní situace. Žel, markantní rozdíl mezi soupeři a našimi hráči byl v přístupu k obraně, ochotě k agresivitě, bojovnosti a vůbec běhání na hřišti. A to je jen a jen o chtění každého  hráče, jít až na hranu svých možností. Kladem je, že hrají a budou hrát všichni přítomní hráči. Jistě se zlepší i souhra s hostujícími hráči a hra týmu se postupně bude zlepšovat. Jedná se
o přechodnou sezonu, kdy se chceme připravit na kvalifikaci o ligu do příští sezony.

SAM Brno B – Slavia MBA Kroměříž 98:35

Body: Krásný 6, Slavík 6, Strážnický 6, Gojiš 4, Petlach 3, Odložil 2, Dvořák 2,Sedlák 2, Skácel 2, Ulvr 2,

Jiskra Kyjov – Slavia MBA Kroměříž 90:44

Body: Krásný 9, Petlach 8, Skácel 7, Strážnický 6, Gojiš 5, Dvořák 3, Odložil 2, Sedlák 2, Ulvr 2,

článek

Hráči Slavie U17 se vítězství nedočkali
Další dvoukolo zavedlo hráče Slavie v sobotu do haly v Brně, kde má domácí hřiště SAM Brno. Žel, utkání se znovu nevyvedlo, když náš počáteční elán rychle vyprchal a domácí sázeli našim chybujícím hráčům koš za košem. Druhá čtvrtina se vyvedla lépe, když jsme ji prohráli o 1 bod. Soupeř ve druhém poločase ale znovu zapnul na plné obrátky a tak se zrodil vysoký rozdíl ve skóre.
V nedělním utkání v Kyjově jsme znovu zopakovali zlý začátek utkání. Domácí hráli s velkou chutí a bojovností, na což jsme nenašli odpověď. Náš, chvílemi velmi nedisciplinovaný výkon, znamenal další prohru. Je potřeba vidět, že v družstvu nastaly velké změny, když odešli nejlepší hráči do Prostějova a náhrada za tyto hráče je neadekvátní. Pozitivní je, že zbylí hráči dostávají dvojnásobnou porci hraní a je jen na nich, aby se postupně naučil vzít odpovědnost na sebe. Dalším pozitivem je že v obou utkáních se podařilo skórovat všem hráčům z družstva.

Slavia MBA KroměřížBK Vlci Žďár 140 : 43

Body: Nádeníček 40, Šruc 25, Petlach 16, Sedláček 12, Slavík 11, Strážnický 11,  Skácel 10, Krásný 9, Sedlák 4, Gojiš 2

Slavia MBA KroměřížTygři JBC Brno B 62 :  98

Body: Krásný 12, Sedláček 11, Slavík 11, Sedlák 9, Šruc 8, Skácel 5, Strážnický 4, Petlach 2, Gojiš, Odložil

článek

Basketbalisté U17 mají první výhru
Další dvoukolo ligy U17 svedlo do Kroměříže soupeře rozdílné kvality. V sobotu nás čekal souboj o předposlední místo v tabulce, v neděli přijel zatím neporažený tým rezervy Tygrů z Brna. V sobotním utkání nám pomohla kroměřížská dvojice v extraligovém Prostějově – Vojta Nádeníček a Tadeáš Šruc. Utkání vzali opravdu vážně a během několika minut bylo jasné, že utkání skončí našim vítězstvím. Soupeř ještě navíc dojel v okleštěné sestavě s mladšími hráči. Je nutné zdůraznit, že způsob hry obou posil strhl i ostatní hráče k zlepšení v pohybu a obraně, za což patří oběma dík. V neděli to bylo jiné kafe, i když znovu dorazil po svém utkání v Prostějově Tadeáš Šruc, na první tým tabulky to nestačilo. Velkým kladem byl rozdíl v pohybu a bojovnosti našich hráčů oproti předešlým utkáním. Utkání jsme začali velmi dobře a záhy jsme se dostali do malého vedení zásluhou dobře hrajícího  Jirky Sedláčka, který odehrál výborné utkání. V 8. minutě se skóre otočilo ve prospěch soupeře, který postupně využíval našich chyb k navyšování rozdílu ve svůj prospěch. Většina našich hráčů podala svůj nejlepší výkon v sezoně.

Slavia MBA KroměřížSKB Zlín 38:74

SKB Zlín Slavia MBA Kroměříž 86:43

článek

Basketbalisté Slavie v lize U17 bez další výhry
V lize U17 se basketbalisté Slavie marně snaží vybojovat další vítězství. Odchody opor z minulých sezon do Prostějova, skutečnost, že hrají proti o rok starším hráčům způsobuje, že zatím v této soutěži jen těžko hledají recept na další vítězství. V sobotu přijeli hráči Zlína do haly Slavie. Nastoupili jsme plni odhodlání, žel již v prvních minutách soupeř po našich chybách získal 10-ti bodový náskok. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná, ale začátek 2. poločasu jsme lacinými chybami nahrávali míče do jednoduchých zakončení, čímž utkání nabralo jasný směr. V nedělním utkání ve Zlíně se opakoval stejný scénář. O lepší výsledek jsme se připravili nepřesným zakončováním, množstvím ztrát, hlavně ve druhém poločase, které domácí nekompromisně trestali. Na druhé straně hráči, kteří v uplynulých sezonách rozhodovali utkání jen velmi sporadicky, mají teď plnou odpovědnost, se kterou se musí vyrovnat a naučit hrát.

BK Příbor – Slavia MBA Kroměříž 93:42

Body: Krásný 19, Gojiš 8, Slavík 6, Máselník 4, Strážnický 3, Petlach 2, Dvořák, Skácel,

BK Opava – Slavia MBA Kroměříž 78:43

Body: Slavík 14, Gojiš 7, Strážnický 7, Skácel 6, Petlach 5, Krásný 2, Odložil 2 Dvořák,

článek

Basketbalisté U17 na půdě soupeřů neuspěli
Další dvoukolo vedlo hráče U17 na palubovky soupeřů z první poloviny tabulky. V sobotním utkání proti Příboru ani tentokrát nezískali vítězství. Domácí hráli rychlý basketbal, podpořený agresivní obranou, kterou nás nutili k chybám. Ještě ve 26. minutě byl stav jen 49 : 33 a zdálo se, že dosáhneme přijatelného výsledku. Pak nastal neskutečný kolaps, při kterém jsme odevzdali spoustu míčů a domácí to využili k lehkým košům, které znamenaly vysokou prohru. V nedělním utkání s Opavou jsme po dobré první čtvrtině znovu zaváhali a ta druhá se již hrála v režii domácích hráčů. I když druhý poločas byl vyrovnanější, nepodařilo se dosáhnout na lepší výsledek.