23. 3. 2024 Jiskra Kyjov × Slavia MBA Kroměříž 64:71 ŽL U15
24. 3. 2024 SK Žabovřesky × Slavia MBA Kroměříž 59:68 ŽL U15
13. 4. 2024 Slavia MBA Kroměříž × Basketbal TJ Svitavy 120:48 ŽL U15
14. 4. 2024 Slavia MBA Kroměříž × Vlci Žďár 117:57 ŽL U15

BCM Orli Prostějov Slavia MBA Kroměříž 50:92
SK UP BCM Olomouc Slavia MBA Kroměříž 86:33

článek

Na novou sezónu v Žákovské lize U15 jsme byli po vydatné letní přípravě správně nažhavení. První zápasy ale nakonec byly jako noc a den. Sobotního soupeře z Prostějova, který nenastoupil v plné sestavě, jsme předčili ve všech herních činnostech. Nechyběla nám bojovnost, rychlý přechod do protiútoku ani kombinační hra a díky tomu se do střelecké listiny zapsali všichni hráči – to chceme !! Zvítězili jsme o 33bodů = 92:59 … V neděli nás ale v Olomouci čekala ledová sprcha. Sebevědomý soupeř nás agresivní obranou donutil k těžko uvěřitelným 48.ztrátám, které hravě trestal jednoduchými koši. Rovněž nás předčil na doskoku, bohužel pod oběma koši. Hororová pak pro nás byla 3.čtvrtina, kdy jsme zapsali pouze 2body a zápas jsme prohráli se skóre 33:86. Doufejme, že tato nedůstojná prohra pro nás bude dostatečnou lekcí, kterou si již nezopakujeme. Nejsme ale žádné padavky, takže hlavy hore a bojujem dál ! Podpořit nás můžete v domácích zápasech s Opavou a Novým Jičínem 7. a 8.10.2023

Slavia MBA Kroměříž  BK Opava 61:74
Slavia MBA Kroměříž BC Nový Jičín 98:31

článek

ŽÁKOVSKÁ LIGA U15

Do prvního zápasu na domácí palubovce jsme proti BK Opava nastoupili díky marodce pouze s osmi hráči a nezačali jsme úplně podle našich představ. O výsledku fakticky rozhodla právě první čtvrtina, kterou jsme prohráli 12:24. Zbytek zápasu byl bodově i herně velice vyrovnaný, když jsme 2. čtvrtinu prohráli o jeden bod a 3.i 4. čtvrtinu skončili vyrovnaně. V součtu jsme ale minuli 50 pokusů celkem + 16 TH, což s bilancí získaných a ztracených míčů -12, na vítězství opravdu stačit nemohlo. Konečné skóre tedy bylo 61:74.
( body: Šebestík, Jarošek – 2b, Stoklas A. – 3b, Prause – 5b, Palčík – 6b, Michalík – 9b, Císař – 10b, Stoklas D. – 24b )

Zato v nedělním zápase proti BC Nový Jičín jsme si doslova spravili chuť. Výsledek 98:31 hovoří za vše. Přesto je třeba zmínit jak 35 získaných míčů, oproti 18ti ztrátám, tak především výborné nasazení všech hráčů zejména v obraně, které vygradovalo ve druhém poločase, když jsme soupeři dovolili zapsat pouze 3body a od 6.minuty 3.čtvrtiny dokonce neskóroval vůbec! Zlepšené týmové pojetí hry bylo vidět i v útoku, což dokazuje také 10 asistencí. Pochvalu si zaslouží všichni hráči, zejména potom Marek Jarošek a Adam Stoklas, kteří doslova vystoupili ze svého stínu, když soupeři nadělili: MAREK = 23bodů + 8 získaných míčů, 4 získané fauly a TH 8/5 a ADAM = 20bodů + 7 získaných míčů, 6 získaných faulů a TH 6/3.
( další body: Císař – 2b, Prause – 4b, Šebestík – 6b, Palčík – 9b, Michalík – 17b, Stoklas D. – 17b )

V nadcházejících zápasech nás potrápí dva nejlepší týmy v naší skupině – BK SNAKES Ostrava a BK NH Ostrava, která i letos drtí soupeře až o 100bodů, ale o tom až příště …

Slavia MBA Kroměříž SK Žabovřesky 91:58
Slavia MBA Kroměříž Jiskra Kyjov 84:65

článek

TJ Slavia Kroměříž vs SK Žabovřesky
Po slibném úvodu zápasu 10:3 jsme soupeři dovolili otočit skóre, mj.12ti TH jen v první čtvrtině. Jednoduchými koši po ziscích míčů díky naší pressové obraně na útočné polovině, rychlým i postupným útokem, jsme postupně navyšovaly naše vedení a do konečného skóre 91:58

TJ Slavia Kroměříž vs Jiskra Kyjov
Nastupovat do zápasu s 6ti hráči, zvlášť v kategorii U15, není ani obvyklé ani žádoucí. O to větší pochvalu si tato šestice bojovníků zaslouží ! Byť jsme úspěšnou cestu k cíli nehledali snadno, poctivá snaha v obraně, rychlá hra nahoru a dolů (ano, s 6ti hráči !!), pěkné přihrávky i zakončení a nezbytná vůle zvítězit přinesly zasloužené vítězství 84:65

Vlci Žďár Slavia MBA Kroměříž 71:103

článek

Vlci Žďár vs TJ Slavia Kroměříž
Utkání jsme dle plánu zahájili úspěšnou celoplošnou agresivní obranou, se snahou nepustit soupeře na útočnou polovinu a maximálním tlakem na míč získat co nejvíce míčů pro rychlé a snadné zakončení. Skóre na tabuli v 6.minutě ukazovalo slibných 21:8 pro nás a zápas jsme v dalším průběhu pohodlně kontrolovali až do konečného výsledku 103:71. Co budeme muset výrazně zlepšit, je obrana hráče s míčem na perimetru, která byla z naší strany chvílemi prakticky nulová a lacino jsme soupeři darovali celkem 8 trojek. Pochvalu za nasazení, bojovnost, 60doskočených míčů (28obr/32útok), bilanci zisků/ztrát – 26/27  –  si zaslouží všech 8hráčů + extra pochvala pro kapitána týmu Lukáše Michalíka za 15b, 5získaných míčů, 7získaných faulů, 12doskoků a 6asistencí. Další body: Pavel Přikryl 2b, Tibor Palčík 5b, Adam Stoklas 10b, Josef Prause 15b, Jonáš Hříbek 17b, Šimon Šebestík 18b, David Stoklas 21b.

TJ Jiskra Kyjov Slavia MBA Kroměříž 64:71
BK Žabovřesky Slavia MBA Kroměříž 59:68

článek

TJ Jiskra Kyjov : TJ Slavia Kroměříž
Přesto, že jsme do zápasu nastoupili pouze se sedmi hráči, dařilo se nám po celou dobu hrát ve vysokém tempu. Po ne příliš vydařeném úvodu jsme postupně získávali více jistoty a 9.bodovou šňůrou ve 2.čtvrtině jsme šli do vedení, které jsme udrželi až do konce. Kolektivní výkon hráči ozdobili několika oku lahodícími kombinacemi a zaslouženě vyhráli 71:64. (body: Přikryl 4, Jarošek 4, Michalík 8, Prause 8, Šebestík 14, Stoklas Adam 16, Stoklas David 17)

BK Žabovřesky: TJ Slavia Kroměříž
V nedělním zápase jsme soupeře, byť opět pouze v sedmi, přehrávali od úvodních minut a v poločase pohodlně vedli o 24bodů. Potom se ale náš košostroj bohužel zasekl, když jsme ve 3. čtvtině zapsali pouhých 6bodů. I tak jsme ale měli vývoj utkání plně pod kontrolou a lepší basketbalovostí (i čtyřmi úspěšnými trojkami Josefa Prauseho) si došli pro vítězství 68:59 (body: Přikryl 6, Jarošek 10, Stoklas Adam 10, Michalík 11, Šebestík 13, Prause 18)