Slavia MBA Kroměříž –  BK Jindřichův Hradec 59 : 71 (17:16,37:32,53:49)
Body: Toul 22, Šruc 20, Szcotka 6,
Krejčí 5, Máselník 4, Petlach 2.

článek

V neděli zavítal na palubovku již jistý vítěz skupiny – BK Jindřichův Hradec. Prezentoval se rychlou hrou, využíval nájezdy pod koš a slušnou úspěšnost střelby. Levharti se od začátku pustili do soupeře a úspěšně zakončovali protiútoky. Když ke konci třetí čtvrtiny byl na tabuli stav 53 : 41, zdálo se, že je rozhodnuto. Žel, v poslední čtvrtině nastal nevídaný kolaps Levhartů. Hosté nemilosrdně trestali ztráty míčů, naše chvilková ztráta koncentrace je pozvedla na vítěznou vlnu. V té chvíli se již nenašel hráč, který by nápor hostů zastavil, i když střeleckých příležitostí bylo dostatek. Konečný výsledek utkání je pro hráče Slavie krutý, zvláště když toto utkání uzavíralo úspěšnou sezonu. Tímto se Levharti umístili na pomyslné 15 – 16 té příčce v rámci ČR, což je bezesporu výborné umístnění, vzhledem k tomu, že výsledkově úspěšnější týmy absolvovaly sezonu, nebo její část, posilněny o hráče z jiných oddílů.“

13. zápas žákovská  liga U15
30. března 2019 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  TJ Sokol Kbely 77 : 50 (20:13,36:20,58:36)
Body: Toul 24, Šruc 17, Máselník 7, Skácel 7, Krejčí 6,
Krásný 5, Petlach 5, Szcotka 4, Navrátil 2.

článek

Poslední dvoukolo ligy U15 skupiny B přivedlo do haly Slavie týmy rozdílné úrovně, ale s výborným rychlým basketbalem.

V soboty družstvo z Prahy předvedlo sympatický výkon a pořádně „rozběhalo“ domácí Levharty. Ti se dostali do vedení až koncem první čtvrtiny a postupně náskok zvyšovali. V průběhu utkání dostali prostor všichni hráči a dotáhli utkání do vítězného konce.“

12. zápas žákovská  liga U15
17. března 2019 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  BK Opava 96 : 66 (25:16,51:31,69:53)
Body: Toul 24, Šruc 20, Krásný 14, Krejčí 10, Petlach 7, Skácel 5,
 Sedlák 4, Baček 4, Máselník 4, Szcotka 2, Baier 2.

článek

„Nedělní utkání s týmem Opavy již bylo o něco lehčí. Levharti záhy získali náskok a tak byl rozdíl v poločase 20 bodů. Druhý poločas již obě družstva prostřídali všechny hráče, ale obraz hry se nezměnil a Slavia navýšila náskok na 30 bodů.

11. zápas žákovská  liga U15
16. března 2019 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  BCM Orli Prostějov 104: 82 (28:27,53:43,77:63)
Body: Toul 35, Šruc 23, Krásný 12, Krejčí 10,
Petlach 8, Máselník 6, Sedlák 5, Skácel 5.

článek

„Další dvoukolo přivedlo v sobotu do haly Slavie tradičního rivala Orli Prostějov. Hosté přijeli s týmem, který bojuje za každého stavu a dlouho držel krok s Levharty. Koncem prvního poločasu se podařilo hosty dostat pod tlak a výsledkem byl desetibodový náskok, který postupně narůstal. Z obou družstev se dostali na hřiště i hráči z lavičky a konec se odehrál v režii domácích.

10. zápas žákovská  liga U15
3. března 2019 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  BC Vysočina 43: 65 (15:11,24:24,31:49)
Body: Šruc 14, Krásný 13, Máselník 5, Odložil 4,
Baček 2, Navrátil 2, Szcotka 2, Sedlák 1.

článek

„K nedělnímu utkání přijelo družstvo Vysočiny, které předvedlo velmi dobrý výkon a dokonale Levharty zaskočilo. Do poločasu ještě stíhal Tadeáš Šruc udržovat vyrovnaný stav, ale po přestávce se nenašel nikdo, kdo by „chvíli táhl pilku“. Když jsme pak vyhořeli i v obraně, výsledek je spravedlivým obrazem tohoto utkání. Chyběla bojovnost a snaha vyhrát toto utkání. Na druhé straně si zahráli všichni hráči, kdy se točila sestava, která by příští rok měla hrát soutěž U17….

9. zápas žákovská  liga U15
2. března 2019 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  Sokol Šlapanice 62: 56 (12:14,33:27,46:43)
Body: Šruc 18, Petlach 15, Krásný 15, Sedlák 6,
Baček 4, Máselník 2, Navrátil 2.

článek

„K sobotnímu utkání nastoupili Levharti rovnou po návratu z prázdninových radovánek. Ty s basketbalem mnoho společného neměly a tak vypadal i výkon ve víkendových utkáních. Naštěstí v utkání se Šlapanicemi se vždy našel někdo, kdo „chvíli táhl pilku“ a tak se podařilo skóre postupně navyšovat. Po prohrané první čtvrtině se předvedl Honza Krásný a svými koši otočil vývoj utkání. Následně Marek Petlach osmi body zvyšoval v poločase vedení na šest bodů. Ve třetí čtvrtině přispěl svými body a zisky míčů Tomáš Sedlák, vše jistil svou aktivitou a body Tadeáš Šruc. I když se soupeř nevzdával, podařilo se vítězství v utkání uhájit.

8. zápas žákovská  liga U15
17. února 2019 Kyjov

Jiskra Kyjov –  Slavia MBA Kroměříž 47 : 62 (9:6,22:19,31:41)
Body: Šruc 27, Toul 21, Petlach 4,
Krásný 4, Krejčí 4, Baček 2.

článek

„Nedělní utkání v Kyjově Levhartům vůbec nevyšlo, ale ani domácí nezářili. Byl to festival neproměněných šancí a přihlížející diváci se nestačili divit, co se může v basketbale neproměnit. Když k tomu přibylo i několik „atypických“ neúspěšných zakončení, nevypadalo to s hráči Slavie dobře (22 : 19). V hlavách hráčů pořád převládalo podcenění po sobotní výhře. Naštěstí po přestávce se přece jenom zlepšil pohyb do protiútoku, několik zisků míče napomohlo ke šnůře úspěšných zakončení a podařilo se získat rozhodující náskok deseti bodů (31 : 41), který se podařilo udržet až do konce utkání.

7. zápas žákovská  liga U15
16. února 2019 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  Jiskra Kyjov 89 : 44 (23:7,34:25,56:34)
Body: Toul 22, Šruc 21, Krejčí 18, Baček 7, Krásný 6,
Szcotka 5, Sedlák 4, Skácel 4, Petlach 2.

článek

Dalším soupeřem Levhartů byli hráči Kyjova, kteří hlavně v domácí hale bývají nepříjemným soupeřem.

V sobotním utkání hráči Slavie soupeře přivítali v domácím prostředí. Po dobrém začátku (10 : 0) se zdálo, že vše půjde hladce. Prostřídáním jsme ale vypadli z „konceptu“ a soupeř se znovu dostal do utkání (34 : 25). Vstup do druhého poločasu se povedl. V dobrém výkonu pak pokračovali i hráči z lavičky, kteří utkání i dohráli.“

6. zápas žákovská  liga U15
3. února 2019 Praha

TJ Sokol Kbely –  Slavia MBA Kroměříž 65 : 82 (15:26,30:47,41:63)
Body: Toul 25, Šruc 19, Krejčí 17, Petlach 8,
Máselník 6, Krásný 3, Odložil 2, Sedlák 2.

článek

„Na ranní cestě k nedělnímu utkání, jsme se z ubytování v Brandýse nad Labem prodírali vydatnou sněhovou nadílkou. V příjemné hale ZŠ, to ale nebylo vůbec jednoduché. Soupeři chyběli 2 nejlepší hráči a tak nastoupil i kvůli nemocnosti s druhou garniturou. Žel, Levharti působili ospale, unaveně a tak hodně zakončení v útoku bylo zakončených zbrkle a neúspěšně. Kladem bylo, že si zahráli všichni hráči. Rozhodla první pětiminutovka druhého poločasu, kdy jsme se šňůrou 14 – ti bodů definitivně odpoutali od domácího celku.

5. zápas žákovská  liga U15
2. února 2019 Jindřichův Hradec

BK Lions Jindřichův Hradec –  Slavia MBA Kroměříž 58 : 53 (21:15,38:24,48:38)
Body: Toul 24, Šruc 13, Petlach 7,
Krásný 6, Krejčí 3.

článek

Další venkovní trip nás zavedl do Čech a to do Jindřichova Hradce a Prahy.

Jindřichův Hradec vedl spolu s Levharty tabulku, po sobotním vítězství se osamostatnil na jejím čele. Soupeř odehrál utkání bez několika svých opor. Bylo vidět, že pohled na 7 domácích hráčů evokoval snadné vítězství, podpořené první pětiminutovkou 4 : 9 pro Slavii. Jenže pak začalo nekonečné trápení a nadšeně bojující domácí hráči otočili vývoj utkání trvale ve svůj prospěch. Po 15 – ti bodovém rozdílu 41 : 26, jsme se dostali znovu do zápasu 42 : 36, ale Hradec si již zasloužené vítězství nenechal vzít. Propadli jsme v proměňování trestných hodů (23/10), které v konečném výsledku rozhodli, když domácí měli úspěšnost 18/13.“

4. zápas žákovská  liga U15
20. ledna 2019 Prostějov

BCM Orli Prostějov –  Slavia MBA Kroměříž 64 : 91 (22:40,38:58,50:75)
Body: Toul 27, Šruc 23, Petlach 15, Krejčí 10, Skácel 4,
Odložil 4, Sedlák 3, Krásný 2, Baier 2, Baček 1.

článek

V Prostějově nás čekal tradiční soupeř z regionu. V 5-té minutě byl stav 9 : 9. Jenže znovu se, i se štěstím, podařila šňůra 15 – ti bodů a na konci čtvrtiny byl neobvyklý stav 22 : 40 pro Slavii. Tento náskok se ukázal jako rozhodující, protože v dalším průběhu s námi soupeř držel krok. Velkým kladem bylo, že si všichni hráči užili pocitu z daného koše a podařilo se dostat do hry celou lavičku.

V dalším kole nás čeká daleký výlet do Jindřichova Hradce a Prahy, když Jindřichův Hradec je favoritem skupiny.“

3. zápas žákovská  liga U15
19. ledna 2019 Opava

BK Opava –  Slavia MBA Kroměříž 44 : 67 (18:20,23:38,34:50)
Body: Šruc 21, Toul 20, Krejčí 11, Petlach 7,
Skácel 4, Navrátil 2, Sedlák 2.

článek

V dalších kolech pokračování ligy U15, zavedl los Levharty do basketbalových měst – Opavy a Prostějova. I když je problémem kvůli nemocnosti a poraněním, trénovat kompletní, zatím se podařilo v utkáních udržet nasazení v obraně a rychlý přenos míče na koš soupeře.

Do Opavy jsme se znovu vrátili po 8 měsících, kdy jsme si v krásné sportovní aréně vybojovali v kvalifikaci postup do ligy U15. Domácí se po vítězství v regionální lize probojovali do druhé fáze soutěže ligy U15. Po naivním začátku (12 : 4) jsme se probrali a několika zisky míče se nám podařilo dostat do utkání (18 : 20). Ve druhé čtvrtině jsme již soupeři nedovolili, aby nás překvapil a získali rozhodující náskok (23 : 38). 15 – ti bodová šňůra ve čtvrté čtvrtině znamenala nejvyšší vedení (34 : 65), kdy již v obou týmech hráli hráči z lavičky.“

2. zápas žákovská  liga U15
6. ledna 2019 Šlapanice

Sokol Šlapanice –  Slavia MBA Kroměříž 54 : 86 (17:19,33:36,48:54)
Body: Šruc 26, Krejčí 17, Toul 15, Petlach 12,
Máselník 7, Sedlák 4, Szcotka 3, Skácel 2.

článek

„V neděli nás čekalo utkání s papírově slabším soupeřem, který navíc svého nejlepšího hráče posunul do extraligy k Tygrům Brno. Ale šestice nejlepších s Levharty neustále držela krok v rozpětí 2 až 6 bodů. V 26. minutě se podařilo natáhnout vedení na 37 : 52. Zase jsme ale prostřídáním vypadli z konceptu a v 32. minutě to znovu bylo jen 50 : 54. Na to zaúřadoval Vojta Toul a za přispění Marka Krejčího se podařilo nápor domácích zastavit. Soupeř záhy pustil do hry hráče z lavičky a tak se vítězství stěhuje do Kroměříže. Víkend ukázal, že lehkých utkání v soutěži nadále nebude a o vítězství bude třeba tvrdě bojovat

1. zápas žákovská liga U15
5. ledna 2019 Ostrava

BC Vysočina –  Slavia MBA Kroměříž 64 : 78 (18:28,35:36,49:63)
Body: Šruc 21, Toul 16, Máselník 12, Krejčí 12,
Szcotka 6, Petlach 5, Sedlák 4, Krásný 2.

článek

Druhou polovinu celostátní ligy U15 začali Levharti na venkovních palubovkách vítězně. Tři ligy po osmi týmech se rozdělili na extraligu 12 – týmů a dvou lig spodního pavouku soutěže. Levharti dlouho drželi naději na postup mezi elitu U15, nakonec ale skončili ve své skupině na 5. místě. Je to pomyslný boj o 13. příčku v soutěži U15 v rámci ČR. Nadstavba začala v Jihlavě a Šlapanicích.

Dvojí drama v sobotu – cesta do Jihlavy a zpět, která ale nakonec skončila šťastně s pochvalou pro řidiče a údržbu dálnice. Dobře skončilo i utkání s Jihlavou, která právě zastavila hráčům Slavie tažení za postupem do extraligy. Takže bylo co soupeři vracet. První čtvrtina se díky dobré obraně a protiútokům vydařila (18 : 28). Ve druhé jsme, i vlivem prostřídání, ztratili tempo a naše „zvadnutí“ domácí využili k obratu (35 : 36). Třetí čtvrtina byla ale čtvrtinou Tadeáše Šruce, který s 15 – ti body, obrannými zisky, otočil stav utkání v náš prospěch. Dobře mu v těch chvílích sekundovali Šimon Máselník, Vojta Toul, Marek Krejčí, společně s ostatními hráči. Je to cenné vítězství s nebezpečným soupeřem.“

14. zápas liga U15
9. prosince 2018 Ostrava

Snakes Ostrava –  Slavia MBA Kroměříž 98 : 75 (23:23,49:41,76:58)
Body: Toul 24, Šruc 22, Krejčí 12, Petlach 6,
Krásný 5, Baier 4, Szcotka 2.

článek

V neděli Levharti zajížděli na palubovku Snakes do Ostravy, který doma překvapivě porazili. Jenže mezitím se soupeř dostal do herní pohody a vyhrál těžká utkání, která ho vrátila k postupu do extraligy. Přesto jsme podali velmi dobrý výkon, který nás držel v utkání do 23. minuty. Pak základní rotaci došli síly a soupeř pokračoval v rychlé, nátlakové hře, které jsme již nebyli schopní účinně čelit.

Z hráčů nadstandartní výkon podal Petr Szcotka a své první body zaznamenal Tadeáš Baier.

Základní část nakonec skončila podle předpokladů, je pěkné, že za velkokluby z Brna, Snakes a dobře hrajícím Příborem jsme skončili na 5. místě.“

13. zápas liga U15
8. prosince 2018 Příbor

BK Příbor –  Slavia MBA Kroměříž 78 : 64 (21:18,40:36,60:46)
Body: Toul 13, Krejčí 12, Szcotka 10, Šruc 9, Petlach 6,
Máselník 4, Odložil 3, Krásný 3, Skácel 2, Navrátil 2.

článek

Na pátém, nepostupovém místě do extraligy, skončili hráči Slavie po základní části této soutěže. Závěrečná utkání s přímými konkurenty na postup v jejich domácím prostředí nepřinesla překvapení a Levharti kýžené body nezískali.

Ani ve druhé části soutěže je nečeká procházka růžovým sadem, neb všichni soupeři mohou našim hráčům připravit těžká utkání. Na druhé straně je všichni hráči pro svůj další rozvoj potřebují.

V sobotním utkání v Příbore jsme byli ve hře do 28. minuty, kdy soupeř zaznamenal devíti bodovou šňůru a definitivně se posunul blíže k vítězství. Je potřeba říct, že k vítězství chyběla tradiční porce bodů od lídrů týmu a taky střídající hráči nepodali očekávaný výkon.“

12. zápas liga U15
25. listopadu 2018 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  Sokol Šlapanice 95 : 62 (31:15,41:33,75:49)
Body: Šruc 21, Toul 20, Petlach 18, Krejčí 14, Skácel 6,
Sedlák 5, Krásný 5, Szcotka 2, Navrátil 2, Máselník 2.

článek

„V neděli byly hosty hráči Sokola Šlapanice, kteří se potýkají se zraněními a následnou absencí hráčů a tak jim patří poslední místo v tabulce. Do poločasu byl stav utkání vyrovnaný. Po přestávce se přece jenom povedlo soupeře dostat pod tlak a vytvořit si větší náskok. Je dobré, že se podařilo odehrát utkání i hráčům, kteří ve vyrovnaných utkáních nedostávají mnoho šancí ke hraní.

11. zápas liga U15
24. listopadu 2018 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  SAM BŠM Brno 60 : 68 (10:14,27:32,44:50)
Body: Šruc 20, Toul 20, Krejčí 7, Krásný 4,
Petlach 4, Szcotka 3, Sedlák 2.

článek

„Důležitá utkání v boji 4. místo tabulky odehráli hráči Slavie v lize U15. V sobotu s druhým týmem tabulky – SAM BŠM Brno odehráli výborné utkání, žel ale se zlým koncem. Hosté sice celé utkání měli navrch, ale Levharti byli neustále na dohled vítězství. Velký obrat nastal v 36 – té minutě, kdy se podařilo vyhrát tento úsek 13 : 2 a poprvé (a naposledy) převzít vedení v utkání. Oddechový čas hostů nápor rozběhnutých Slávistů zastavil. Poslední 3 minuty odehráli nedisciplinovaně a individuální akce nevedly ke zdaru. Přesto lze hodnotit utkání z hlediska výkonu jako jedno z nejlepších v sezoně.

10. zápas liga U15
11. listopadu 2018 Jihlava

BC Vysočina –  Slavia MBA Kroměříž 65 : 62 (17:20,31:36,49:49)
Body: Toul 26, Krejčí 13, Šruc 11,
Petlach 6, Szcotka 4, Máselník 2.

článek

„BC Vysočina je tým z Jihlavy, který je hlavně v domácím prostředí velmi nebezpečný. Přesto si po předchozích utkáních v soutěži Levharti na soupeře věřili. Jenže soupeř měl ve svých řadách hráče, kteří se nás nezalekli a rychlou hrou trestali naši nedůraznou osobní obranu. Přesto jsme chvílemi vedli již o 7 bodů a vypadalo to, že by jsme mohli urvat vítězství. Jenže tentokráte nás zradila úspěšnost střelby a všeobecně zakončení. Na začátku poslední čtvrtiny soupeř odskočil na 8 bodů a když jsme neproměnili 4 trestné hody a volné střely, utkání se již nepodařilo zvrátit.

9. zápas liga U15
10. listopadu 2018 Brno

Tygři JBC Bnro –  Slavia MBA Kroměříž 113 : 54 (28:10,61:26,93:36)
Body: Toul 18, Šruc 8, Krejčí 6, Krásný 6, Skácel 4,
Máselník 4, Odložil 3, Petlach 2, Navrátil 2, Szcotka 1.

článek

Další důležité dvoukolo čekalo na hráče Slavie v celostátní lize U15. Proti Tygrům z Brna byla naděje minimální, ale k utkáním s Vysočinou odjížděli hráči s nadějí na vítězství.

Tygři Brno se netají ambicemi na finálovou účast na mistrovství ČR. V sobotu to svým výkonem potvrdili a hráče Slavie vyprovodili vysokým vítězstvím. Jediným hráčem, který byl svým výkonem na úrovni domácích, byl Vojta Toul. Ostatní sice bojovali, ale byl vidět respekt. Výkonem jako by předznamenali nedělní utkání.“

8. zápas liga U15
28. října 2018 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  BCM Orli Prostějov 82 : 53 (20:17,43:26,63:37)
Body: Šruc 23, Toul 23, Máselník 12, Krejčí 10,
Petlach 7, Skácel 4, Szcotka 3.

článek

V nedělním domácím utkání sice utkání začalo velmi dobře a stav 15 : 4 dával naději na další vítězství. Hosté ale zabrali a znovu se dostali na dostřel. Jenže druhá čtvrtina vyzněla jasně pro Levharty a utkání bylo rozhodnuto. V dalších minutách dostávali příležitost hráči, kteří toho odehráli méně, ale rozdíl skóre se postupně zvyšoval.

Tím se hráči Slavie zařadili na 4. příčku tabulky a o to víc mrzí nezvládnutá koncovka utkání s BK Příbor. V odvetách čekají Levharty těžká utkání na půdě soupeřů. K úspěchu bude potřeba i kousek štěstí…“

Fotografie

7. zápas liga U15
27. října 2018 Prostějov

BCM Orli Prostějov –  Slavia MBA Kroměříž 65 : 90 (17:17,40:44,54:73)
Body: Toul 31, Šruc 18, Krejčí 7, Krásný 7, Petlach 6,
Odložil 6, Máselník 6, Sedlák 5, Szcotka 4.

článek

Další dvoukolo nás svedlo k derby utkáním s Prostějovem, který řeší marodku hráčů. Hráči Slavie zvládli obě utkání s přehledem, když soupeř odolával vždy jen první poločas.

V Prostějově se hrál rychlý basketbal, většinou s našim vedením. Soupeř se ale vždy dostal do hry hlavně zásluhou dobře hrajícího Komárka. Druhý poločas začal našim náporem a zisky míčů jsme dokázali proměnit v důležité body. Postupně se prosazovali všichni hráči, ale nejvíce bodů zaznamenal Vojta Toul, když měl i výborné proměňování trestných hodů. Ve 27. minutě bylo již rozhodnuto. Stav 45 : 64 pro Levharty umožnil hrát více s hráči z lavičky, kteří rozdíl ve skóre udržovali.“

6. zápas liga U15
14. října 2018 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž –  BK Příbor 50 : 72 (14:21,32:29,40:43)
Body: Krejčí 14, Šruc 13, Toul 9,
Krásný 8, Petlach 4, Szcotka 2.

článek

V neděli přijel soupeř BK Příbor, který má ve svém středu zřejmě nejlepšího pivota této skupiny. Po sobotním výsledku jsme byli v nadějích na další úspěch. Soupeř nás však hned v první čtvrtině vyvedl z omylu – stav 14: 21. Ve druhé čtvrtině se nám ale podařil dokonalý obrat a celoplošnou obranou jsme získali několik míčů s následným zakončením do koše soupeře. Ve 23. minutě byl stav 39 : 32. Jenže soupeř naplno začal využívat kvalit svého pivota. Žel, naši hráči nedokázali zastavit skoro 2 metry vysokého a silného hráče. Za dvanáct minut nám nasázel 20 bodů a bylo rozhodnuto. O úspěšnosti našeho útoku svědčí jen 50 daných bodů, což na úspěch proti jakémukoliv týmu z ligy nestačí.

Přesto je možné víkend nadmíru pozitivně s tím, že oproti minulé sezoně jsme schopni potrápit týmy, které nad námi před tím lehce zvítězily.“

5. zápas liga U15
13. října 2018 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž – Snakes Ostrava 82 : 69 (23:17,48:30,60:49)
Body: Toul 33, Šruc 17, Krejčí 14, Petlach 6,
Máselník 5, Skácel 4, Sedlák 3.

článek

V dalším dvoukole narazili Levharti na týmy z Ostravska, se kterými ještě nevyhráli.

SNAKES Ostrava je vicemistrem v naši kategorii a tak se nepočítalo s dobrým výsledkem. Zatím však nepředvádějí výkony z minulé sezony. To se našim hráčům podařilo dokonale využít a podařilo se udržovat vedení po celé utkání. Poločas 48 : 30 sice naznačoval výraznou převahu, ale soupeř, který prošel i evropskou ligou EYBL se nevzdal, přitvrdil a dotáhl se na stav 62 : 59. V té chvíli dal svou jedinou – veledůležitou trojku – Tomáš Sedlák, druhý dech nabral Vojta Toul, Tadeáš Šruc a Marek Krejčí, kteří šňůrou 12 – ti bodů dotáhli utkání do vítězného konce. Výborně hráli i všichni střídající hráči o čemž svědčí 82 daných bodů.“

4. zápas liga U15
30. září 2018 Brno

SAM BŠM BrnoSlavia MBA Kroměříž 95 : 53 (22:17,47:32,65:42)
Body: Krejčí 14, Šruc 12, Krásný 10,
Máselník 8, Sedlák 7, Odložil 2.

článek

„V neděli zajížděli hráči Slavie na půdu vedoucího SAM BŠM Brno. V první čtvrtině i díky čtyřem trojkám drželi se soupeřem krok. V tomto utkání bylo důležité, aby všichni přítomní hráči si zahráli, vzhledem k tomu, že ve vyrovnaných utkáních někteří tolik příležitosti nedostanou. Projevilo se to pak na bodových šňůrách soupeře ve druhém poločase od stavu 34 : 49.

3. zápas liga U15
29. září 2018 Šlapanice

Sokol ŠlapaniceSlavia MBA Kroměříž 51 : 57 (23:13,31:21,44:44)
Body: Šruc 18, Krejčí 15, Petlach 6, Sedlák 5,
Skácel 4, Krásný 4, Szcotka 3, Máselník 2.

článek

Do Šlapanic a Brna zavedlo další dvoukolo hráče Slavie v lize U15. Ve skupině C, kde je 8 družstev se tabulka pomalu dělí na dvě části – čtyři favority a pak na další čtyři týmy, které mezi sebou budou hrát o 5. místo. Případná výhra těchto týmů nad někým z první čtveřice by byla velkým překvapením.

Jeden z týmů, které bojují o 5. místo je i družstvo Šlapanic, kterému měli hráči Slavie vracet porážku v květnové kvalifikaci. Obě družstva byly z různých příčin nekompletní. V prvním poločase Levharti tahali za kratší konec, střely vypadávali z obroučky a domácí lídři vybudovali až 14 – ti bodový náskok. V první čtvrtině nás držel alespoň na dohled 11 – ti body Tadeáš Šruc. Do třetí čtvrtiny vlétl nejlépe ze všech Marek Krejčí, který dvěma trojkami a celkem 11 – ti bodovou šňůrou, srovnal skóre střetnutí a do čtvrté čtvrtiny se šlo za stav 44 : 44. V poslední čtvrtině oba unavené střelce bodově nahradili Marek Petlach (který exceloval i v obranném doskoku), Tomáš Sedlák, Dan Skácel a Honza Krásný. Vítězství stvrdil v samém závěru proměněnými trestnými hody Petr Szcotka.“

2. zápas liga U15
18. září 2018 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž – BC Vysočina 85 : 57 (21:14,42:33,60:46)
Body : Šruc 26, Krejčí 21, Petlach 14, Krásný 8, Máselník 6,
Sedlák 4, Szcotka 2, Baček 2, Skácel 2.

článek

„Dalším soupeřem v lize U15 bylo družstvo BC Vysočina, které s přehledem vyhrálo svou skupinu v kvalifikaci o ligu. Je nutné také zdůraznit vstřícnost BC Vysočina k přeložení utkání na úterý. Tým má ve svých řadách velmi dobré hráče, kteří nám hlavně svými nájezdy pod koš dělali velké problémy. Naštěstí ke konci první čtvrtiny se podařilo odskočit soupeři koši Marka Krejčí a Tadeáše Šruce. Jenže soupeř začal druhou čtvrtinu 14-ti bodovou šňůrou a naše ztráta narostla na 6 bodů. Naštěstí ke konci druhé čtvrtiny Levharti znovu zabrali a 16-ti body otočili vedení ve svůj prospěch. Zakončení Marka Krejčí trojkou s klaksonem, který končil poločas, dodal do druhé poloviny nový impuls. Hráči předvedli velkou bojovnost a dařilo se i zakončení. Po navýšení náskoku na 16 bodů, se těžké utkání definitivně zlomilo v náš prospěch. Po drtivé prohře v neděli, je to přece jen povzbuzení, že se kompletní můžeme pokusit bojovat o střed tabulky, pokud všichni hráči si uvědomí, že by v době termínu utkání měli být k dispozici a bojovat za tým….

1. zápas liga U15
16. září 2018 Kroměříž

Slavia MBA Kroměříž – Tygři JBC Bnro 38 : 128 (12:30,20:57,27:89)
Body : Krejčí 9, Krásný 8, Petlach 6, Skácel 6, Baček 2,
Baier 2, Máselník 2, Sedlák 2, Navrátil 1.

článek

„První prohru ve své hráčské historii, ve které dostali Levharti více než 100 bodů, utrpěli hráči Slavie v úvodním utkání celostátní ligy U15. Družstvo Tygrů z Brna, nejen svým jménem, ale i svou hrou sílou a uměním předčilo naše hráče. Mistrovské ambice dobře poskládaného týmu se na výsledku projevilo. Naši hráči se sice snažili, ale s přibývající únavou podlehli agresivní obraně a rychlým protiútokům. Žel, nespočet zle zvolených, odevzdaných přihrávek, které soupeř zachytával a z protiútoku lehce skóroval, to byla největší slabina našich hráčů. Je škoda, že dostat do některých hráčů plnění, resp. snahu splnit taktické pokyny, se zdá těžko dosažitelné. Kladem utkání bylo, že si zahráli všichni hráči.

Celostátní ligu U15 tvoří 24 týmů, kteří vzešli z kvalifikace. Již postup mezi nejlepší je úspěchem úzkého kádru a část těchto týmů bude pro Levharty jistě hratelnější.“