16. 4. 2023 BC Vysočina × Slavia MBA Kroměříž   Finálová sk.

Slavia MBA Kroměříž BC Vysočina 98:48
Slavia MBA Kroměříž BC Vlci Žďár 82:54

článek

Levharti zahájili svou poslední sezónu v MBA

Hráči Slavie U19, mají před sebou poslední soutěžní basketbalovou sezónu v mládežnických kategoriích a chtěli by navázat na úspěchy v minulé sezóně, když se probojovali do finálové skupiny ligy U19. Začátek Levhartům vyšel, když si v domácích utkáních připsali dvě vítězství. V sobotu přivítali na domácí palubovce mladé ambiciózní družstvo Vysočiny z Jihlavy, pro které je hlavním cílem účinkování v extralize U17. Rozdíl mezi soutěžemi byl nakonec viditelný a hráči Slavie postupně navyšovali svůj náskok až k vysokému vítězství. V neděli přijel oslabený soupeř ze Žďáru nad Sázavou a průběh utkání se podobal tomu sobotnímu, kdy Levharti využívali zaváhání hostů ke skórování.

Nepříjemnou „černou“ tečkou víkendu bylo těžké zranění Honzy Krásného, který v dalších utkáních bude hodně chybět. Přejeme mu zdárné hojení zlomeniny a úspěšný návrat na palubovku.

Slavia Kroměříž  –  BC Vysočina  98  :  48  (50 : 27)
Body: Toul 28, Šruc 20, Krejčí 16, Petlach 9, Máselník 6, Krásný 5, Szcotka 5, Sedlák 4, Baček 2, Navrátil

Slavia Kroměříž  –  BK Žďár n/Sázavou   82  :  54  (45 : 22)
Body: Toul 32, Šruc 15, Sedlák 9, Krejčí 8, Baček 6, Máselník 6, Petlach 6, Navrátil, Szcotka,
Foto

Jiskra Kyjov Slavia MBA Kroměříž 47:81
Slavia MBA Kroměříž Tygři Brno B 94:57
Slavia MBA Kroměříž BASKET Brno B 90:68

článek

Levharti zvládli trojutkání vítězně

Nezvyklý program 3 utkání v pěti dnech absolvovali hráči Slavie U19. Ve svátek 28. září vycestovali na půdu nevyzpytatelného Kyjova. Soupeři se musí vyrovnat se specifickou halou a diváckou kulisou. Začátek utkání se Levharti hledali a vedení získali až v 8. minutě. Postupně, díky rychlému protiútoku a dobré obraně se náskok zvyšoval a i přes malé zaváhání ve třetí čtvrtině se podařilo utkání dovést 18-ti body v závěru do vysokého vítězství.

Víkend nám přidělil rezervy extraligových týmů z Brna, u kterých závisí síla družstva podle pendlů z extraligy. Tentokráte sice obě družstva oslabené hráče Slavie chvílemi trápila, ale nakonec se projevila zkušenost a bojovnost Levhartů. Rezerva Tygrů přijela s velmi mladým kádrem a během 5 minut je smetla smršť aktivní obrany a rychlých protiútoků. Za stavu 17 : 2 se ale stroj zadrhl a hostě se přiblížili na 8 bodů. Po přestávce se Levharti znovu rozběhli a náskok postupně narůstal a to i body nejlepšího střelce Tomáše Sedláka.

Basket Brno B přijel s kombinovanou sestavou a ještě ve 14. minutě byl stav 22 : 23 pro hosty. Následovalo 11 bodů Vojty Toula a výborná třetí čtvrtina, kdy se utkání definitivně rozhodlo. Jeho 50  bodů je rekordem Levhartů a pomohli k vítězství zraněními pronásledovaného týmu. Vlivem oslabení se tým semknul a příkladnou bojovností zatím vévodí ligové tabulce. K rozložení sil pomohla i účast mladíků Tomáše Stoklase a Tondu Difka.

Jiskra Kyjov – Slavia Kroměříž  47 : 81  (24 : 38)
Body: Toul 30, Šruc 17, Petlach 12, Navrátil 8, Sedlák 6, Baček 3, Máselník 3, Szcotka 2
Foto

Slavia Kroměříž – Tygři Brno B  94 : 57  (50 : 34)
Body: Sedlák 22, Toul 19, Šruc 15, Baček 12, Máselník 12, Szcotka 5, Petlach 4, Stoklas 3, Difko 2
Foto

Slavia Kroměříž – Basket Brno B  90 : 68  (45 : 29)
Body: Toul 50, Máselník 13, Szcotka 9, Stoklas 6, Petlach 4, Sedlák 4, Baček 2, Difko 2
Foto

SK UP BCM Olomouc Slavia MBA Kroměříž 67:97
BK Příbor Slavia MBA Kroměříž 67:71

článek

Oslabení Levharti vybojovali nejtěžší vítězství sezóny

Bez čtyř zraněných hráčů vyjížděli k víkendových utkáním ligy U19 oslabení Levharti. Proto využili možnost k doplnění týmu o hráče r. 2006.

Na hřišti posledního celku soutěže hráči Slavie dominovali. Výkon však byl plný nepřesností a střelecká potence Vojty Toula a Tadeáše Šruca tvrdila navyšování skóre. Na štěstí domácí vynechávali jednu šanci za druhou, které jim naše nedůrazná obrana hojně poskytovala. Následným doskokem a rychlým protiútokem se postupně náskok navyšoval. Tím dostali velkou porci minut benjamínci týmu a až v neděli se ukázalo jak ušetřené síly se v Příbore hodily.

Nedělní zápas se hrál na den přesně po roku, kdy Levharti vyhráli své první utkání v historii ve vzájemných utkání s Příborem a to hned 47 : 100. Začátek utkání, ve kterém jsme nastoupili již jen v 8 hráčích, se znovu vyvíjel velmi podobně. Rychlými protiútoky i dobrými kombinacemi jsme navyšovali skóre a ve 14. minutě byl stav 10 : 35 a vše se zdálo rozhodnuté. Do poločasu se ale domácí začali nenápadně rozehrávat a úsek vyhráli 14 : 10. Ke konci poloviny utkání s bolestmi odkulhal výborně hrající Tadeáš Šruc a rázem se naše hra změnila k horšímu. Domácí se rozjeli a třemi trojkami, zlepšenou obranou, rychlými protiútoky nás začínali rozebírat. Aby to nebylo málo, v průběhu třetí čtvrtiny si těžce podvrtl koleno Šimon Máselník. Najednou byli domácí všude, začali sázet trojky (celkem 10 trojek), které jsme i díky únavě nestačili bránit. Síly a náskok kvapem ubývaly, naštěstí se chytl Tomáš Sedlák a připomněl si svůj výborný domácí výkon proti Brnu. Trojkou, nájezdy a hlavně proměněnými trestnými hody v dramatickém závěru, kdy domácí dvěma trojkami se dostali k nám až na 2 body  (62 : 64), spolu s Vojtou Toulem uchránili Levhartům neporazitelnost. Současně musíme i Jardu Bačka, Marka Petlacha, Petra Szcotku a Václava Nádeníčka kteří svou bojovností byli nedílnou součástí vítězného víkendu.

BCM Olomouc  – Slavia Kroměříž   67 : 97  (24 : 43)
Body: Toul 41, Šruc 24, Nádeníček 7, Baček 6, Stoklas 6, Szcotka 5, Difko 4, Máselník 2, Sedlák 2, Petlach

BK Příbor  –  Slavia Kroměříž  67 : 71  (24 : 45)
Body: Toul 26, Sedlák 16, Šruc 13, Petlach 6, Baček 4, Nádeníček 4, Szcotka 2,  Máselník

BK Vlci Žďár Slavia MBA Kroměříž 72:69
BC VysočinaSlavia MBA Kroměříž 77:67

článek

Smolný víkend Levhartů

Nevydařené dvoukolo na Vysočině zastavilo spanilou jízdu hráčů Slavie U19  ligovou sezónou. V sobotním utkání ve Žďáru na Sázavou se domácí Vlci Levhartů nelekli a první 4 minuty to bylo 6 : 0. Pak se ale pěti trojkami podařilo otočit skóre. Domácí sice kontrovali trojkami, tvrdou obranou, přesto si slávisté vytvořili až čtrnáctibodový náskok. Jenže pak se domácí dostali do „laufu“, kterému nakonec podlehli i rozhodčí a najednou se skóre začalo otáčet. A když se nepodařil proměnit i slibné příležitosti utkání skončilo smutnou prohrou. V neděli čekal v Jihlavě o něco lepší soupeř s vysokými hráči a často se hrálo nad hlavami Levhartů. O to více je třeba ocenit často úspěšný boj pod oběma koši. Skóre 11 : 29 pro Slavii v první čtvrtině vypadalo nadějně. Silný tlak domácích ale ve druhé polovině překlopil skóre na stranu Jihlavy, která utkání již dotáhla do vítězného konce. O to více je potěšitelné, že se do dalších utkáních již vrátí hráči, kteří chyběli pro zranění a Levharti budou moci znovu navázat v plné síle na své předchozí výkony.

BK Vlci Žďár – Slavia Kroměříž 72 : 69  (27 : 36)
Body: Toul 32, Szcotka 14, Krejčí 13, Petlach 8, Sedlák 2, Baček, Difko, Nádeníček, Stoklas

BC Vysočina – Slavia Kroměříž 77 : 67  (41 : 44)
Body: Toul 25, Krejčí 21, Sedlák 11, Petlach 4, Stoklas 4, Navrátil 2, Baček, Difko, Nádeníček

Slavia MBA Kroměříž Jiskra Kyjov 61:51

článek

Levharti bojují o postup do Final six ligy ČR

Další důležité vítězství v hale Slavie, vybojovali hráči U19 Slavie Kroměříž s tradičním soupeřem z Kyjova. Kým domácí se vrací po několika zraněních do plné úspěšné sestavy, hráči Kyjova v poslední době hodně zlepšili svůj herní projev. V první čtvrtině se zisky míčů a rychlými protiútoky podařilo získat náskok, který se podařilo udržet i přes nápor agresivního soupeře. Do druhého poločasu vstoupili lépe Levharti a i díky agresivní obraně vytvořili 11 ti bodovou šňůru, která byla rozhodující pro vývoj utkání. Je třeba vyzdvihnout výbornou diváckou kulisu, kdy mimo tradiční diváky, tuto vytvořili úspěšné volejbalistky.

Slavia Kroměříž – Jiskra Kyjov 61 : 51  (35 : 28)
Body: Toul 31, Krejčí 12, Sedlák 7, Navrátil 6, Nádeníček 3, Baček 2, Difko, Máselník, Petlach, Szcotka,

Basket Brno B Slavia MBA Kroměříž 64:100
Tygři Brno BSlavia MBA Kroměříž 63:80

článek

Levharti znovu na vítězné vlně

Z hlediska postupu do ligové elity byl tento víkend pro hráče Slavie velmi důležitý. Již kompletní tým navázal na předchozí šňůru sedmi vítězství, které přerušili prohry na Vysočině. Výsledky víkendu posunuli družstvo k jistotě postupu do finálové skupiny tří českých lig, ještě před posledním domácím dvoukolem s družstvy Příbor  a Olomouc.

S Basketem Brno B, které bylo jen o bod za Levharty, se ve chvílích utkání hrálo o postupové místo. Od začátku jsme získávaly důležité body zásluhou Vojty Toula a Marka Krejčího a náskok začal narůstat. A protože z hezkých asistencí  Petra Szcotku průběžně bodovali všichni hráči, skóre se rychle navyšovalo. Magickou „stovkou“ pak zakončil svůj dobrý výkon Adam Navrátil.

Tygři Brno B k utkání využilo některé pendly z extraligy a tak vyrovnaný začátek, v sedmé minutě 13 : 13, sliboval vyrovnaný duel. Naštěstí Vojta Toul předvedl výborný výkon a tak se podařilo získat do poločasu malý náskok 30 : 36. Když se přidali svými body všichni hráči, začalo být jasné, že cíl tohoto víkendu byl splněn.

Basket Brno B – Slavia Kroměříž 64 : 100  (30 : 50)
Body: Toul 25, Krejčí 20, Navrátil 13, Máselník 12, Sedlák 11, Petlach 9, Krásný 5, Šruc 3, Baček 2, Szcotka

Tygři Brno B – Slavia Kroměříž 63 : 80 (30 : 36)
Body: Toul 42, Krásný 9, Krejčí 8, Sedlák 6, Máselník 5, Petlach 5, Szcotka 3, Baček 2

Slavia MBA Kroměříž BK Příbor 75:67
Slavia MBA Kroměříž SK UP BCM Olomouc 91:65

článek

Levharti vyhráli základní část své skupiny ligy U19

Domácími výhrami s Příborem a Olomoucí dokončili hráči Slavie U19 vítězně pouť v základní části ligy U19, skupiny C. Ze třech skupin ligy U19 se vytvoří šestice týmů, které se umístili na prvních dvou místech. Zde se bude bojovat o první 2 místa, které znamenají místo v kvalifikaci o extraligu v nadcházející sezóně 2023/2024. Levharti si tím zopakují „Final six“ z minulé sezony, kde skončili na 5. místě.  Skupina bude náročná na cestování, kdy hráče Slavie čekají utkání ve městech Děčín, Chomutov, Praha, Jihlava a Jindřichův Hradec.

Poslední domácí výhry se nerodily lehce, když někteří hráči nepředvedli své obvyklé výkony. Hlavně Příbor, který je známý svou urputností, rychlostí, Levharty pořádně potrápil a neustále udržoval i sedmibodové vedení. Až poslední dvě minuty stanovily vítěznou tečku za vyrovnaným utkáním. Olomouc je sice poslední, ale svým bojovným výkonem neustále udržovala naději na vítězství – ve 24. minutě bylo 45 : 43. V dalších minutách se podařilo zvýšit obrannou aktivitu, z které pak pramenili zisky míčů a následné rychlé protiútoky.

Měsíční přestávka přijde jistě vhod, hlavně k doléčení jednotlivých zranění, které komplikovaly celou dosavadní sezónu.

Slavia Kroměříž  –  BK Příbor   75 : 67  (32 : 36)
Body: Toul 37, Krásný 17, Petlach 11, Nádeníček 4, Stoklas 3, Máselník 2,    Sedlák 1, Baček, Szcotka,

Slavia Kroměříž – SK UP Olomouc  91 : 65  (43 : 34)
Body: Toul 34, Szcotka 11, Nádeníček 10, Máselník 9, Stoklas 9, Baček 8, Petlach 6, Sedlák 4,

Slavia MBA Kroměříž BK Jindřichův Hradec 92:46
Slavia MBA Kroměříž Sokol Kbely 91:69

článek

Levharti zahájili finále dvěma výhrami

Finálovou skupinu šesti nejlepších ligových týmů ČR zahájili hráči Slavie U19 domácími výhrami. První dva týmy se na konci získají možnost hrát baráž o postup do extraligy. Byli to rozdílná utkání se stejným koncem. Soupeři byli lepší než v základní části, ale Levharti hráli konečně kompletní, když předtím naše výkony limitovalo množství zranění.

Sobotní utkání s Jindřichovým Hradcem začalo trojkovou smrští Médi a Vojcka, jenže hosté se znovu dostali do hry a ve 12 – té minutě to bylo 20 : 18. Následně se rozjel Vojcek a dvanácti body přispěl k navýšení skóre na 47 : 28. Druhou polovinu zahájil bodovým přídělem Šrucino a bylo rozhodnuto. Ke slovu se dostali všichni hráči a soupeř již nenašel odpověď. Je potěšitelné, že se podařilo bodovat všem hráčům a mohli si užít velkou porci minut na hřišti.

Nedělní utkání nabídlo v první polovině  úplně jiný obraz, protože hosté z Kbel začali výborně. Sice ve čtvrté minutě bylo 8 : 4, ale pak nastal nečekaný zvrat.    Soupeř přitvrdil a úspěšnost jeho zakončení byla vysoká. K tomu přidali 10 proměněných trestných hodů v řadě a najednou Levharti prohrávali o 11 bodů. Postupně jsme se ale začali probouzet a body Vojcka a Šrucina se ztráta zmenšovala až na poločasových 43 : 44. Naštěstí se hostům přestalo dařit o čemž svědčí i sedm neproměněných trestných hodů. A bylo se na co dívat, Vojcek dal slam dunk, svůj koncert rozehrál Šrucino, mimo jiné i famózními bloky, Áďa předvedl své nejlepší minuty kariéry, Máslo, Méďa se Sedloněm bodovali v důležitých chvílích. Potěší bodový příděl Máry, když navíc dal jedinou naši trojku v utkání. Jendis s Járou a Nádem vhodně doplnili tým v obou utkáních ke zdárnému vstupu do druhé fáze sezony.

Je potřeba poděkovat i početné návštěvě, která vytvořila ten správný kotel ke zdárnému víkendu.

Slavia Kroměříž – BK Jindřichův Hradec  92 : 46 (47 : 30)
Body: Šruc 21, Toul 19, Krejčí 16, Petlach 11, Krásný 10, Sedlák 6, Navrátil 3, Baček 2, Máselník 2, Nádeníček 2

Slavia Kroměříž  –  Sokol Kbely   91 : 69  (43 : 44)
Body: Toul 26, Šruc 13, Navrátil 11, Petlach 10, Sedlák 9, Máselník 8, Krásný 3, Baček

SK UP BCM Olomouc Slavia MBA Kroměříž 89:51
BK PříborSlavia MBA Kroměříž 109:58

článek

Basketbalisté U19 na severu Čech neuspěli

K dalekému tripu na sever Čech vyrazili basketbalisté Slavie Kroměříž v rámci finálové skupiny ligy ČR. Čekali je dva nejlepší týmy ze západní ligové skupiny.

V Děčíně byl stanoven čas utkání na nezvyklých 20,30 hod., po extraligovém duelu Děčín – Olomoucko. Domácí tým předvedl rychlý basketbal s tvrdou obranou, které jsme stačili vzdorovat do 9. minuty – stav 14 : 13. Pak ale pod tíhou agresivity Děčína jsme začali ztrácet míč za míčem a to domácí nemilosrdně trestali. Když k tomu přidali úspěšné střely za tři body, bylo rozhodnuto. Soupeř pak do hry poslal hráče z lavičky, což znamenalo, že jsme mohli výsledek alespoň částečně korigovat.

V Chomutově, kde jsme před rokem slavili vítězství, nás čekal kvalitou a herním pojetím stejný soupeř. Zde to byl odevzdaný výkon, který znamenal, že utkání bylo prohlídkou dominance domácích Levhartů. Ale je to finálová skupina, ve které není slabých soupeřů. Je fakt, že týmy ze severu Čech jsou přece jenom o kus dál….

Válečníci Děčín – Slavia Kroměříž 89 : 51  (40 : 21)
Body: Toul 23, Krejčí 6, Nádeníček 6, Baček 4, Krásný 4, Šruc 4, Petlach 2,  Sedlák 2, Navrátil

Levharti Chomutov – Slavia Kroměříž  109 : 58 (60 : 34)
Body: Sedlák 19, Toul 14, Šruc 7, Krejčí 6, Petlach 5, Krásný 4, Navrátil 2, Nádeníček 1, Baček