Kotojedská 2590, Kroměříž

725 757 918 - Petr Stoklas stoklas@tosta.cz

Odchovanci MBA se uplatňují ve vyšších soutěžích

V průběhu této sezony, která byla žel krutě zasažena pandemií Covidu, se prosadili i někteří hráči, kteří prošli více či méně jednotlivými družstvy basketbalové akademie Slavie. Blíže k jednotlivým hráčům se dostaneme v dalších dnech.

Než přejdeme k jednotlivým hráčům, je nutné uvést i odchovance Slavie, trenéra Lukáše Pivodu, který je momentálně hlavním trenérem extraligového družstva Turů Svitavy a trenérem reprezentace ČR hráčů U20. Svou trenérskou činnost začal právě ve Slavii, kde dovedl družstvo Slavie na vicemistra ČR.

Martin Nábělek – ročník 1998 je důležitou součástí NH Ostrava v extralize. Žel, zranění ho přibrzdilo v dalších dobrých výkonech. 11 bodů na utkání ho řadí k nejlepším v klubu a v procentě střelby za 3 body je dokonce nejlepší! Přejme mu hlavně to zdraví, zdraví a ještě jednou zdraví. S ostatním si dokáže jistě dobře poradit.

Prokop Slanina – ročník 1995 je extraligovým pivotem Pardubic. Své minižákovské roky absolvoval ve Slavii a po přestěhování do Brna se rychle vypracoval mezi nejlepší pivoty mládeže v Brně. S 11 body na utkání je v první pětce a druhým nejlépe doskakujícím hráčem družstva.

Filip Šmíd – ročník 1992 se taky na sezonu zastavil v dorostu Slavie. V současnosti je hráčem NH Ostrava, kde díky své mravenčí práci pro družstvo je jedním z nejvytíženějších hráčů.

Jan Hlobil – ročník 1997 je členem Turů ve Svitavách. Prošel týmy Slavie ve všech věkových kategoriích. Zatím v extralize sbírá zkušenosti, které uplatnil hlavně v 1. lize, kde je lídrem družstva Olomouce.

Jan Trávníček – ročník 2002, člen BCM Prostějov, který po mini a žákovských kategoriích zakotvil v BCM Prostějov. Šanci zlepšovat se využil v plném rozsahu, hlavně mentálně, změnou přístupu k basketbalu. Dokázal se prosadit mezi nejlepší hráče ročníku 2002 v ČR a tím si zasloužil i první minuty a body v extralize mužů. Současně je nevytíženějším hráčem BCM Prostějov v 1. lize.

Matěj Michalčík – ročník 2000, byl základním pilířem své kategorie ve Slavii. V současnosti je členem BCM Prostějov v 1. lize, kde patří mezi nejlepší hráče. Své kvality prokázal i při hostování do Slavie, kde při své účasti vždy významně pozvedl výkon celého týmu.

Květoslav Nábělek – ročník 2002, prošel akademií od mini až po dorostenecké kategorie, přesunem do BCM Prostějov postupně získal stabilní místo nejprve v extralize U19 a pak v sestavě 1. ligy.

Tadeáš Šruc – ročník 2004, v sezonách, kdy byl tahounem v mini a žákovských kategoriích Slavie, přestoupil do BCM Prostějov, kde se prosadil do základní pětky v extralize U17.

Jedná se o bývalé hráče Slavie, kteří hrají v soutěžním období 2020/2021 ve vyšších soutěžích ČBF.

Vyššími soutěžemi prošli v minulosti další hráči akademie Slavie Kroměříž, kterých seznam by byl jistě dlouhý, včetně hráčů, kteří hráli extraligu v Kroměříži v letech 1998 – 2002.

Ze současných hráčů, hrajících ve Slavii sezonu 2020/2021, jsou to hráči:
Miloš Bisaha, Petr Křůmal, Albert Legát, Vojtěch Nádeníček, Filip Sigmund, Vojtěch Toul, Šimon Máselník, Petr Szcotka.