mesto-komeriz.cz      lam-plast.cz          seall.cz    msmt.cz    optikafenix.cz   mgm.cz    radiokromeriz.cz         cbf.cz

Kotojedská 2590, Kroměříž

725 757 918 - Petr Stoklas stoklas@tosta.cz

Levharti zvládli trojutkání vítězně

Nezvyklý program 3 utkání v pěti dnech absolvovali hráči Slavie U19. Ve svátek 28. září vycestovali na půdu nevyzpytatelného Kyjova. Soupeři se musí vyrovnat se specifickou halou a diváckou kulisou. Začátek utkání se Levharti hledali a vedení získali až v 8. minutě. Postupně, díky rychlému protiútoku a dobré obraně se náskok zvyšoval a i přes malé zaváhání ve třetí čtvrtině se podařilo utkání dovést 18-ti body v závěru do vysokého vítězství.

Víkend nám přidělil rezervy extraligových týmů z Brna, u kterých závisí síla družstva podle pendlů z extraligy. Tentokráte sice obě družstva oslabené hráče Slavie chvílemi trápila, ale nakonec se projevila zkušenost a bojovnost Levhartů. Rezerva Tygrů přijela s velmi mladým kádrem a během 5 minut je smetla smršť aktivní obrany a rychlých protiútoků. Za stavu 17 : 2 se ale stroj zadrhl a hostě se přiblížili na 8 bodů. Po přestávce se Levharti znovu rozběhli a náskok postupně narůstal a to i body nejlepšího střelce Tomáše Sedláka.

Basket Brno B přijel s kombinovanou sestavou a ještě ve 14. minutě byl stav 22 : 23 pro hosty. Následovalo 11 bodů Vojty Toula a výborná třetí čtvrtina, kdy se utkání definitivně rozhodlo. Jeho 50  bodů je rekordem Levhartů a pomohli k vítězství zraněními pronásledovaného týmu. Vlivem oslabení se tým semknul a příkladnou bojovností zatím vévodí ligové tabulce. K rozložení sil pomohla i účast mladíků Tomáše Stoklase a Tondu Difka.

Jiskra Kyjov – Slavia Kroměříž  47 : 81  (24 : 38)
Body: Toul 30, Šruc 17, Petlach 12, Navrátil 8, Sedlák 6, Baček 3, Máselník 3, Szcotka 2

Slavia Kroměříž – Tygři Brno B  94 : 57  (50 : 34)
Body: Sedlák 22, Toul 19, Šruc 15, Baček 12, Máselník 12, Szcotka 5, Petlach 4, Stoklas 3, Difko 2

Slavia Kroměříž – Basket Brno B  90 : 68  (45 : 29)
Body: Toul 50, Máselník 13, Szcotka 9, Stoklas 6, Petlach 4, Sedlák 4, Baček 2, Difko 2