mesto-komeriz.cz      lam-plast.cz          seall.cz    msmt.cz    optikafenix.cz   mgm.cz    radiokromeriz.cz         cbf.cz

Kotojedská 2590, Kroměříž

725 757 918 - Petr Stoklas stoklas@tosta.cz

Levharti získali 3. místo ve finále lig U19

O víkendu sehráli svá poslední soutěžní basketbalová utkání v kategoriích mládeže hráči U19 Slavie Kroměříž – Levharti. Včetně přípravek, strávili v minibasketbalové a basketbalové akademii Slavie Kroměříž 12 sezon. Zakončení na třetím místě znamená vylepšení 5. místa z minulé sezóny a také je to v reálu devatenácté místo v rámci České republiky.

Posledním domácím soupeřem bylo družstvo BC Vysočina, která disponuje hodně vysokými hráči, které byl velký problém bránit. Současně se tento tým neustále  zlepšoval. V prvním utkání v říjnu 2022 ještě u nás prohrál o 95 : 48, v lednu jsme již v Jihlavě prohráli. Vzhledem k tomu, že jak po celou sezónu, i teď chyběli důležití hráči do základní rotace, byl výsledek domácího utkání nejistý. Taky první vedení o bod jsme získali až v poslední minutě prvního poločasu, když jsme doháněli ztrátu 13 bodů (21 : 34). Ve správný čas se probudili Vojta Toul a Honza Krásný a svými body nás udrželi ve hře. Ve druhém poločase se vedoucí družstvo měnilo devět krát, aby desátá změna znamenala naše vedení, které jsme i za přispění Tomáše Sedláka již těsně udrželi. Je potřeba vzpomenout nedílný podíl Marka Krejčí, Adama Navrátila, Václava Nádeníčka, Jardu Bačka a Šimona Máselníka na vítězství, kteří chvílemi  podrželi družstvo ve hře. O to byla větší radost, která si zasloužila i vítězný tanec.

V odvetě v Jihlavě jsme často tahali za kratší konec (39 : 29), když domácí velmi dobře využívali svou výškovou převahu. Velkou bojovností jsme se vždy na soupeře dotáhli a ve 32. minutě byl ještě stav 63 : 65. Najednou jsme ale ztratili koncentraci, sílu a přestalo se dařit. Domácí toho náležitě využili, získali rozhodující náskok a vítězství. To již ale naše třetí místo ve finále neohrozilo. Zvláštní dík patří rodičům a fanouškům za podporu v hledišti i mimo něj.

Slavia Kroměříž – BC Vysočina   86 : 83  (46 : 45)
Body: Toul 30, Krásný 19, Sedlák 11, Krejčí 9, Nádeníček 6, Petlach 6, Navrátil 5,   Baček, Máselník,

BC Vysočina – Slavia Kroměříž    81 : 71  (42 : 37)
Body: Toul 18, Krásný 15, Sedlák 10, Nádeníček 8, Navrátil 8, Krejčí 7, Petlach 3, Baček 2, Máselník,