mesto-komeriz.cz      lam-plast.cz          seall.cz    msmt.cz    optikafenix.cz   mgm.cz    radiokromeriz.cz         cbf.cz

Kotojedská 2590, Kroměříž

725 757 918 - Petr Stoklas stoklas@tosta.cz

Levharti vyhráli základní část své skupiny ligy U19

Domácími výhrami s Příborem a Olomoucí dokončili hráči Slavie U19 vítězně pouť v základní části ligy U19, skupiny C. Ze třech skupin ligy U19 se vytvoří šestice týmů, které se umístili na prvních dvou místech. Zde se bude bojovat o první 2 místa, které znamenají místo v kvalifikaci o extraligu v nadcházející sezóně 2023/2024. Levharti si tím zopakují „Final six“ z minulé sezony, kde skončili na 5. místě.  Skupina bude náročná na cestování, kdy hráče Slavie čekají utkání ve městech Děčín, Chomutov, Praha, Jihlava a Jindřichův Hradec.

Poslední domácí výhry se nerodily lehce, když někteří hráči nepředvedli své obvyklé výkony. Hlavně Příbor, který je známý svou urputností, rychlostí, Levharty pořádně potrápil a neustále udržoval i sedmibodové vedení. Až poslední dvě minuty stanovily vítěznou tečku za vyrovnaným utkáním. Olomouc je sice poslední, ale svým bojovným výkonem neustále udržovala naději na vítězství – ve 24. minutě bylo 45 : 43. V dalších minutách se podařilo zvýšit obrannou aktivitu, z které pak pramenili zisky míčů a následné rychlé protiútoky.

Měsíční přestávka přijde jistě vhod, hlavně k doléčení jednotlivých zranění, které komplikovaly celou dosavadní sezónu.

Slavia Kroměříž  –  BK Příbor   75 : 67  (32 : 36)
Body: Toul 37, Krásný 17, Petlach 11, Nádeníček 4, Stoklas 3, Máselník 2,    Sedlák 1, Baček, Szcotka,

Slavia Kroměříž – SK UP Olomouc  91 : 65  (43 : 34)
Body: Toul 34, Szcotka 11, Nádeníček 10, Máselník 9, Stoklas 9, Baček 8, Petlach 6, Sedlák 4,