mesto-komeriz.cz      lam-plast.cz          seall.cz    msmt.cz    optikafenix.cz   mgm.cz    radiokromeriz.cz         cbf.cz

Kotojedská 2590, Kroměříž

725 757 918 - Petr Stoklas stoklas@tosta.cz

Smutná neděle pro Draky

Liga U14 se ocitla ve druhé polovině soutěže, kde odehrajeme prvních pět utkání na domácí půdě.

První soupeř, SK Podolí, dal v sobotním utkání pořádně zabrat v prvním poločase, když se stav zastavil na 36 : 34. Potom se podařilo využít nepřítomnost dvou nejlepších hráčů soupeře a ve třetí čtvrtině navýšit skóre na 53 : 38. Hosté pořád zlobili, ale podařilo se utkání dovést do vítězného konce.

V nedělním utkání nás čekal soupeř, s kterým jsme v Brně prohráli a chtěli jsme moc soupeři prohru vrátit. V prvním poločase se to do 19 – té minuty dařilo, když jsme udržovali náskok 10 – 12 bodů. Žel poslední minuta poločasu, po fatálních chybách, znamenala pro soupeře smazání náskoku na 5 bodů, které chyběli na konci utkání. Dalších 5 bodů uhráli na konci třetí čtvrtiny a do poslední se šlo za vyrovnaného stavu. Začali jsme kupit chybu za chybou, najednou byl soupeř rychlejší a my jsme se utápěli v nesmyslných zakončeních, kde byla minimální šance na úspěch. Koncovka nám nevyšla, když za vyrovnaného stavu 67 : 67 jsme získali (20 sekund před koncem) míč a měli možnost poslední střely. Z oddychového času, bylo zřejmé, co máme zahrát, ovšem nezvládli jsme to. Místo postupného útoku do konce utkání s možností prodloužení, jsme „beznadějným nájezdem“ jeden proti třem ztratili míč a následný faul dal možnost soupeři proměnit trestnými hody na důležité vítězství. Nedá se nic dělat, jsme pořád ve hře a zbývá jen bojovat dál a využít domácího prostředí.

Slavia Kroměříž – Renocar Podolí  75 : 46  (36 : 34)
Body: Heinz 21, Jarošek 13, Bilynets 12, Palčík 8, Horsák 5, Peňas 4, Škrabal 4, Zavadil 4, Filgas 2, Šiška 2, Bobek, Hittl, Horváth, Kosinka, Otýpka

Slavia Kroměříž – SK Žabovřesky  67 : 69 (45 : 40)
Body: Heinz 22, Bilynets 14, Hittl 10, Palčík 9, Jarošek 8, Horsák 2, Zavadil 2, Horváth, Filgas, Kosinka, Peňas, Šiška, Škrabal