26.4.2025 Slavia Kroměříž ×
  NL U17

Jiskra Kyjov – Slavia Kroměříž    62:83 (12:13, 26:34, 42:51)

článek

Druhé utkání zahájené sezóny hráčů U17 jsme v sobotu odehráli proti týmu Kyjova. Pozornost a předzápasové soustředění hráčů tentokrát zřejmě nenabouralo nadměrné sledování mobilních zařízení, ale před námi probíhající napínavý zápas žen Kyjova a Brna. Uvodní čtvrtina proto byla hodně nervózní, herně i bodově velmi vyrovnaná. Naše ztráty, chyby a nepřesnoti nám ale neubírali na bojovnosti a touze po vítězství. Některé fyzicky vyspělejší hráče soupeře pro nás bylo chvílemi nemožné zastavit. Přibrzdily nás nezvládnuté koncovky druhé a třetí čtvrtiny i špatná uspěšnost trestných hodů 15-5. Odpor soupeře jsme definitivě zlomili sérií povedený akcí v poslední periodě. V průběhu celého utkání jsme byli jednoznačně basketvalovějším týmem a zaslouženě jsme zvítězili 83:62.
Michalík L. 19b, Stoklas A. 16b, Košařík D. 13b, Šebestík Š. 11b, Jarošek M. 10b, Hossaim-Selsdon Y. 8b, Prause J. 4b, Císař M. 2b

TBS Přerov – Slavia Kroměříž    42:106 (30:12, 45:20, 76:30)

článek

Úvodní utkání nové sezóny odehrál tým U17 na palubovce legendární Sokolovny Přerov. Soupeře jsme od začátku do konce doslova převálcovali. A to jak výbornou fyzickou připraveností, kdy naši hráči mohli prodat nemilosrdnou srpnovou atletickou přípravu i soustředění, tak i basketbalovými dovednostmi. Nekompromisní celoplošnou obranou, získanými míči a následnými rychlými protiútoky i zdařilými kombinacemi v postupném útoku jsme toho soupeři opravdu mnoho nedovolili. Samozřejmě, že naše hra měla do ideálu ještě daleko, ovšem na první zápas to nebylo ale vůbec špatné. Díky jednoznačnému průběhu zápasu dostalo všech našich 12hráčů maximální možný čas na palubovce a téměř všichni se zapsali i do střelecké listiny.
Horák D. 25b, Prause J. 16b, Michalík L. 15b, Šebestík Š. 14b, Jarošek M. 10b, Krutil D. 8b, Hříbek J. 5b, Přikryl P. 5b, Hossain-Sel