Slavia MBA Kroměříž BK Opava 55:80
Slavia MBA Kroměříž BK Příbor 68:72

článek

Začátek soutěže Levhartům nevyšel

Na první zápas v sezoně ligy U17 na naši palubovku přijel soupeř z Opavy. S velmi dobře fyzicky a takticky připraveným soupeřem jsme dokázali držet krok po celý první poločas. Poslední minuty prvního poločasu a nástup do druhého poločasu nám však vzaly šanci na dobrý výsledek. Soupeř si vybudoval rozhodující náskok, který si už svou agresivní hrou do konce utkání pohlídal. Naši hru srážel malý důraz na obranném doskoku a velké množství ztrát míčů a technických chyb, mnohdy až minižákovských.

Body: Toul 14, Krejčí 12, Krásný 8, Petlach 6, Fikejz 4, Sedlák 4, Zapletal 4, Novák 2, Szcotka 1.

V neděli jsme se utkali s tradičním soupeřem z Příbora. Ten přijel v plné sestavě a na bodovém přídělu, zejména v proměněných trojkách, to bylo znát. Zápas nabídl napínavé a bojovné utkání od začátku až do konce. Bohužel už od počátku jsme to byli my, kdo tahal za kratší konec a museli jsme neustále dotahovat. Když jsme se dotáhli na rozdíl 1-2 bodů, tak si soupeř vypomohl úspěšnou trojkou. Hráči dřeli a snažili se vývoj zvrátit na svou stranu, nicméně konečný výsledek byl -4, vyhrál šťastnější. V takto vyrovnaných utkání rozhodují maličkosti, např. úspěšnost trestných hodů 16/35, která nás stála výhru.

I přes 2 prohry je ale zapotřebí hráče za výkon a nasazení pochválit.

Body: Toul 26,  Krásný11, Petlach 10, Szcotka 9, Fikejz 6, Zapletal 4, Skácel 1, Sedlák 1.

Slavia MBA Kroměříž SK UP BCM Olomouc 114:56
Slavia MBA Kroměříž STRABAG Zlín 83:57

článek

První výhry Levhartů v lize U17

V sobotním utkání si hráči šli od začátku za vítězstvím. Od prvních minut jsme nasadili vysoké tempo, kterému soupeř z Olomouce nestačil. Po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 33:9, bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. V průběhu utkání se na hřiště dostali všichni hráči, kteří, což je potěšující, všichni bodovali. Pěkný kolektivní výkon celého týmu, z něhož vyčníval svým důrazem pod oběma koši autor 24 bodů Patrik Drahanský. Méně potěšující je ale opět úspěšnost trestných hodů – 10/32. Družstvo Olomouce zanechalo svým výkonem sympatický dojem.

Body: Drahanský 24, Fikejz 21, Novák 13, Zapletal 11, Petlach 10, Krásný 9,Toul 9, Máselník 8, Skácel 4, Sedlák 3, Sczotka 2

Nedělní utkání přineslo jiný obrázek. Soupeř ze Zlína, byť s mladší a menší sestavou, byl houževnatý, bojoval od začátku až do konce a nedal svou kůži zadarmo.  Nám se ne vždy všechno dařilo. Nicméně kvalita a zkušenosti byly na naší straně. Svůj náskok jsme trpělivě budovali bodík po bodíku, v důležitých momentech se nám dařila střelba za 3 body a tentokráte i trestné hody
– 7/11. Soupeře jsme nakonec udolali a připsali si zasloužené vítězství. Bodově nás táhl Vojta Toul.

Body: Toul 28, Fikejz 14, Drahanský 12, Petlach 8, Krásný 7, Krejčí 6,  Sczotka 2, Sedlák 2,  Skácel 2,  Zapletal 2