mesto-komeriz.cz      lam-plast.cz          seall.cz    msmt.cz    optikafenix.cz   mgm.cz    radiokromeriz.cz         cbf.cz                  

Kotojedská 2590, Kroměříž

725 757 918 - Petr Stoklas stoklas@tosta.cz

Oslabení Levharti vybojovali nejtěžší vítězství sezóny

Bez čtyř zraněných hráčů vyjížděli k víkendových utkáním ligy U19 oslabení Levharti. Proto využili možnost k doplnění týmu o hráče r. 2006.

Na hřišti posledního celku soutěže hráči Slavie dominovali. Výkon však byl plný nepřesností a střelecká potence Vojty Toula a Tadeáše Šruca tvrdila navyšování skóre. Na štěstí domácí vynechávali jednu šanci za druhou, které jim naše nedůrazná obrana hojně poskytovala. Následným doskokem a rychlým protiútokem se postupně náskok navyšoval. Tím dostali velkou porci minut benjamínci týmu a až v neděli se ukázalo jak ušetřené síly se v Příbore hodily.

Nedělní zápas se hrál na den přesně po roku, kdy Levharti vyhráli své první utkání v historii ve vzájemných utkání s Příborem a to hned 47 : 100. Začátek utkání, ve kterém jsme nastoupili již jen v 8 hráčích, se znovu vyvíjel velmi podobně. Rychlými protiútoky i dobrými kombinacemi jsme navyšovali skóre a ve 14. minutě byl stav 10 : 35 a vše se zdálo rozhodnuté. Do poločasu se ale domácí začali nenápadně rozehrávat a úsek vyhráli 14 : 10. Ke konci poloviny utkání s bolestmi odkulhal výborně hrající Tadeáš Šruc a rázem se naše hra změnila k horšímu. Domácí se rozjeli a třemi trojkami, zlepšenou obranou, rychlými protiútoky nás začínali rozebírat. Aby to nebylo málo, v průběhu třetí čtvrtiny si těžce podvrtl koleno Šimon Máselník. Najednou byli domácí všude, začali sázet trojky (celkem 10 trojek), které jsme i díky únavě nestačili bránit. Síly a náskok kvapem ubývaly, naštěstí se chytl Tomáš Sedlák a připomněl si svůj výborný domácí výkon proti Brnu. Trojkou, nájezdy a hlavně proměněnými trestnými hody v dramatickém závěru, kdy domácí dvěma trojkami se dostali k nám až na 2 body  (62 : 64), spolu s Vojtou Toulem uchránili Levhartům neporazitelnost. Současně musíme i Jardu Bačka, Marka Petlacha, Petra Szcotku a Václava Nádeníčka kteří svou bojovností byli nedílnou součástí vítězného víkendu.

BCM Olomouc  – Slavia Kroměříž   67 : 97  (24 : 43)

Body: Toul 41, Šruc 24, Nádeníček 7, Baček 6, Stoklas 6, Szcotka 5, Difko 4, Máselník 2, Sedlák 2, Petlach

BK Příbor  –  Slavia Kroměříž  67 : 71  (24 : 45)

Body: Toul 26, Sedlák 16, Šruc 13, Petlach 6, Baček 4, Nádeníček 4, Szcotka 2,  Máselník