Kotojedská 2590, Kroměříž

725 757 918 - Petr Stoklas stoklas@tosta.cz

Levharti zahájili finále dvěma výhrami

Finálovou skupinu šesti nejlepších ligových týmů ČR zahájili hráči Slavie U19 domácími výhrami. První dva týmy se na konci získají možnost hrát baráž o postup do extraligy. Byli to rozdílná utkání se stejným koncem. Soupeři byli lepší než v základní části, ale Levharti hráli konečně kompletní, když předtím naše výkony limitovalo množství zranění.

Sobotní utkání s Jindřichovým Hradcem začalo trojkovou smrští Médi a Vojcka, jenže hosté se znovu dostali do hry a ve 12 – té minutě to bylo 20 : 18. Následně se rozjel Vojcek a dvanácti body přispěl k navýšení skóre na 47 : 28. Druhou polovinu zahájil bodovým přídělem Šrucino a bylo rozhodnuto. Ke slovu se dostali všichni hráči a soupeř již nenašel odpověď. Je potěšitelné, že se podařilo bodovat všem hráčům a mohli si užít velkou porci minut na hřišti.

Nedělní utkání nabídlo v první polovině  úplně jiný obraz, protože hosté z Kbel začali výborně. Sice ve čtvrté minutě bylo 8 : 4, ale pak nastal nečekaný zvrat.    Soupeř přitvrdil a úspěšnost jeho zakončení byla vysoká. K tomu přidali 10 proměněných trestných hodů v řadě a najednou Levharti prohrávali o 11 bodů. Postupně jsme se ale začali probouzet a body Vojcka a Šrucina se ztráta zmenšovala až na poločasových 43 : 44. Naštěstí se hostům přestalo dařit o čemž svědčí i sedm neproměněných trestných hodů. A bylo se na co dívat, Vojcek dal slam dunk, svůj koncert rozehrál Šrucino, mimo jiné i famózními bloky, Áďa předvedl své nejlepší minuty kariéry, Máslo, Méďa se Sedloněm bodovali v důležitých chvílích. Potěší bodový příděl Máry, když navíc dal jedinou naši trojku v utkání. Jendis s Járou a Nádem vhodně doplnili tým v obou utkáních ke zdárnému vstupu do druhé fáze sezony.

Je potřeba poděkovat i početné návštěvě, která vytvořila ten správný kotel ke zdárnému víkendu.

Slavia Kroměříž – BK Jindřichův Hradec  92 : 46 (47 : 30)

Body: Šruc 21, Toul 19, Krejčí 16, Petlach 11, Krásný 10, Sedlák 6, Navrátil 3, Baček 2, Máselník 2, Nádeníček 2

Slavia Kroměříž  –  Sokol Kbely   91 : 69  (43 : 44)

Body: Toul 26, Šruc 13, Navrátil 11, Petlach 10, Sedlák 9, Máselník 8, Krásný 3, Baček